Muzyka

Neolith i Embrional - koncert w Rock Klub Iron

 • star_border
  Neolith to jedna z najdłużej nieprzerwanie działających kapel na polskiej scenie metalowej.
 • schedule
  22 listopada 2019 (piątek), godz. 19:00
 • location_on
  Rock Klub Iron (Krosno, ul. Sikorskiego 5)
 • note
  30 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

Neolith – jedna z bardziej zasłużonych formacji krajowego metalowego undergroundu ponownie zagra krośnieńskim Rock Klub Iron. W nieprzypadkowym, doborowym towarzystwie śląskiego Embrional. - Trzy lata temu organizowaliśmy jubileusz 25-lecia Neolith. Do dziś zarówno my sami, jak i bywalcy Iron Klubu wspominają to wydarzenie z potężnym sentymentem. Neolith na żywo – użyję kolokwializmu, ale mającego w tym przypadku pełne odwzorowanie w rzeczywistości – jeńców nie zbiera, dlatego już dziś warto w kalendarzu zakreślić grubym markerem datę 22 listopada – zachęca Bogdan, właściciel Rock Iron Klubu.

Neolith

Jedna z najdłużej nieprzerwanie działających kapel na polskiej scenie metalowej. Na przestrzeni dekad Neolith, czerpiąc z death doomowej skarbnicy i klasyki końca lat 80. i początku 90., wypracował dla swojej muzyki własny charakter. Z biegiem lat ekipa Leviego szlifuje go, udoskonala, mniej lub bardziej ubogaca. Wydany cztery lata temu album Izi.Im.Kurnu-Ki zebrał świetne opinie i wydawać się mogło, że doprowadził również Neolith w okolice przysłowiowej ściany. Nic bardziej mylnego. Nowy materiał, noszący tytuł I Am The Way to dla kapeli pod kilkoma względami zupełnie nowy rozdział. Nigdy nie zabiegali o poklask, nigdy nigdzie się nie pchali. Nie gonili, nie gonią i – to akurat można przyjąć za aksjomat – gonić nie będą za trendami, poklaskiem, sztucznie budowaną propagandą. Liczy się tylko muzyka, pasja za nią i jej tworzeniem stojąca. Oraz koncerty. A te Neolith dają pierwszorzędne.

Embrional (death metal)

Jak mało kto w Polsce w ramach death metalowej formuły potrafią ożenić duszny i opresyjny klimat Immolation z ciężarem Incantation oraz intensywnością a’la Cruciamentum.

WIĘCEJ INFORMACJI
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward
schedule opublikowano 13.11.2019 09:11
equalizer przeczytano 405 razy
person źródło informacji: Rock Klub Iron
inne wydarzenia
REKLAMA
equalizer Reklamę wyświetlono 99770 razy