Zarzut zabójstwa dla matki 13-miesięcznej dziewczynki

Krośnieńska prokuratura postawiła zarzut zabójstwa Natalii W., 25-letniej mieszkance powiatu brzozowskiego. Kobieta nie przyznaje się do zabicia swojej 13-miesięcznej córki, której zwłoki rok temu policja znalazła w jednym z krośnieńskich bloków przy ulicy Czajkowskiego.
Blok przy ul. Czajkowskiego 38. To tu znaleziono zwłoki dziecka
Adrian Krzanowski

Przypomnijmy. W maju ubiegłego roku w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze w bloku przy ulicy Czajkowskiego policja znalazła rozkładające się zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki. W pomieszczeniu przebywała również 24-letnia wówczas Natalia W., matka dziecka. Kobieta była poszukiwana przez służby pod kątem uprowadzenia rodzicielskiego.

W mieszkaniu ukrywała się przed mężem. To on zgłosił sprawę zaginięcia żony i córki na policji.

W momencie zatrzymania kobieta była w bardzo ciężkim stanie psychicznym i trafiła do szpitala psychiatrycznego. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

- W związku z dotychczas zebranymi dowodami podejrzanej został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego, czyli zabójstwa – mówi prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie. - Kobieta w okresie od 4 do 14 maja 2018 roku, działając w zamiarze bezpośrednim, dokonała w nieustalony sposób zabójstwa małoletniego dziecka.

Prokurator wciąż czeka na wszystkie opinie, które wyjaśnią przyczyny i mechanizm śmierci dziewczynki. Po ich otrzymaniu zarzut zostanie prawdopodobnie uzupełniony.

Podejrzana została przesłuchana, ale nie przyznaje się do zarzuconego jej czynu. Kobieta złożyła też wyjaśnienia, ale z uwagi na dobro śledztwa, nie są one ujawniane.

Natalia W. ze względu na stan zdrowia nadal przebywa w szpitalu. - Prokurator powołał biegłych psychiatrów do oceny stanu poczytalności podejrzanej w chwili czynu – informuje rzecznik Piotrowicz. - Prawdopodobnie opinię otrzymamy jeszcze w maju.

W zależności od stanowiska biegłych i ich opinii prokuratora może wystąpić do sądu o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej podejrzanej.

Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat więzienia lub karze dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (1) forward