Zaczepiał przechodniów, chciał sprzedać amunicję

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który chciał im sprzedać magazynek z amunicją. Krośnianin usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji.
73-letni krośnianin chciał sprzedać magazynek z amunicją

We wtorkowe popołudnie (23.02) nieumundurowani policjanci zostali skierowani na ulicę ks. Popiełuszki, gdzie mieli interweniować wobec mężczyzny, który podobno zaczepiał przechodniów pod sklepem.

- Chcąc się upewnić, że wytypowana osoba rzeczywiście zaczepia przechodniów, funkcjonariusze sprowokowali go do rozmowy. W trakcie wymiany zdań, mężczyzna zaproponował policjantom sprzedaż magazynka wraz z nabojami - relacjonuje aspirant sztabowy Beata Winiarska z krośnieńskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali 73-letniego krośnianina i przewieźli go do komendy. Zatrzymany oświadczył, że nielegalną amunicję przechowuje w mieszkaniu i dobrowolnie wydał magazynek z nabojami. Funkcjonariusze ustalili, że amunicja pochodzi z okresu II wojny światowej.

- Mężczyzna tłumaczył, że naboje dostał od znajomego i nie wiedział, że posiadanie ich jest zabronione - dodaje Beata Winiarska. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward