Za rok ul. Zielona zmieni się nie do poznania

Ruszyła rozbudowa ul. Zielonej, jedna z największych drogowych inwestycji w tym roku. Prace potrwają do wiosny 2018 roku, kosztować mają prawie 7 mln zł i wiązać się będą z czasowymi utrudnieniami w ruchu.
Pierwszy etap prac to wycinka drzew w miejscach, w których ul. Zielona zostanie rozbudowana

Pierwszym etapem przebudowy ulicy Zielonej będzie wycinka drzew. Prace prowadzone będą przez kilka najbliższych dni, w godz. 7.00-17.00. Jak informuje magistrat, w tym czasie niezbędne będzie wyłącznie z ruchu poszczególnych odcinków drogi. Wycinka szczególnie może dać się we znaki mieszkańcom odcinka ulicy położonego między numerami domów 24-65.

Po wycince rozpocznie się realizowana przez firmę Skanska S.A. rozbudowa ulicy na odcinku prawie 2 km. Prace potrwają do maja 2018 roku i kosztować będą 6,8 mln zł. W ich zakres wchodzi poszerzenie jezdni, budowa chodników, odwodnienia oraz ścieżki rowerowe, rozbudowa i przebudowa skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, przepustów, oświetlenia ulicznego oraz infrastruktury technicznej.

Po rozbudowie droga będzie o wiele szersza, a wzdłuż niej biegł będzie chodnik i ścieżka rowerowa

Mimo nieuniknionych utrudnień, które potrwają ponad rok, mieszkańcy zadowoleni są z rozpoczęcia prac. - Tą drogą już się nie dało jeździć – mówi jeden z nich. - Wąska, wyboista, miejscami oberwana, z rozsypującym się asfaltem i cieknącą środkiem ulicy wodą. Długo czekaliśmy na ten remont, ale cieszę się, że wreszcie się doczekaliśmy. Za rok będzie tutaj inna rzeczywistość.

Zobacz też w archiwum portalu:
Cywilizacja dotrze na ulicę Zieloną (2016-08-11)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward