Z kroniki policyjnej: poważna kolizja, zatrzymanie po służbie

• Jedna osoba w szpitalu i pięć uszkodzonych aut to efekt kolizji, do której doszło w środę (29.06) na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Hallera i Wieniawskiego w Krośnie • Tego samego dnia trenujący po służbie policjant zatrzymał, a następnie doprowadził na komendę poszukiwanego 22-latka.
Jeden nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, a drugi poruszał się z nadmierną prędkością. Efektem zachowania kierowców była kolizja, w której rykoszetem uszkodzone zostały trzy kolejne samochody

Do kolizji doszło po godz. 15.00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 47-letni kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia z kierowanym przez 23-letniego mężczyznę i poruszającym się z nadmierną prędkością audi.

- W wyniku zderzenia auto kierowane przez 23-latka zostało zepchnięte na chodnik, a następnie uderzyło w trzy inne samochody, stojące na pobliskim parkingu – informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

W kolizji jedna osoba odniosła obrażenia i trafiła do szpitala.

Kierujący toyotą i audi byli trzeźwi, jednak ze względu na rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego obydwu zatrzymano prawa jazdy.


W środę po południu (29.06) trenujący po służbie biegi posterunkowy Piotr Bobola z KMP w Krośnie zauważył na jednej z krośnieńskich ulic poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Krośnie do odbycia kary 22-latka.

Posterunkowy Piotr Bobola udowodnił, że policjant jest zawsze na służbie

Policjant zatrzymał mężczyznę. - Ponieważ nie miał przy sobie telefonu, o podjętej interwencji nie mógł poinformować dyżurnego, dlatego wraz z poszukiwanym pieszo udał się do krośnieńskiej komendy – relacjonuje asp. Buczyński.

22-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

- To kolejny przykład profesjonalizmu i sprawności fizycznej post. Boboli. W ubiegłym tygodniu wraz ze st. sierż. Michałem Torbą zdobył drugie miejsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu "Patrol Roku 2016". Obaj będą reprezentowali garnizon podkarpacki w krajowym finale, który we wrześniu odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku – dodaje oficer prasowy KMP w Krośnie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward