Wyróżnieni krośnianie. Prezydent rozdał nagrody i medale

Tradycyjnie podczas Dni Krosna (7-9.06) samorządowcy wyróżniają osoby, które szczególnie działają na rzecz Krosna. Corocznie prezydent miasta przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury oraz medale „Za zasługi dla Krosna”. Gratulacje przyjęły też osoby, które osiągnęły spektakularne sukcesy sportowe.
Katarzyna Niżnik z Zespołu Tańca Współczesnego „Strecz” oraz Zbigniew Kubit (przewodniczący rady miasta) i Piotr Przytocki (prezydent miasta)
UM KROSNO

Medal „Za zasługi dla Krosna”

Nagroda prezydenta Krosna „Za zasługi dla Krosna” przyznawana jest od 2004 osobom lub organizacjom, które w szczególny sposób zasłużyły się miastu lub dzięki którym miasto zostało zauważone w kraju i poza granicami.

  • prof. dr hab. Grzegorz Przebinda, rektor PWSZ Krosno, badacz historii idei, kultury i literatury rosyjskiej za znaczący wkład w rozwój szkolnictwa wyższego, wprowadzanie unikatowych kierunków studiów oraz utrzymywanie najwyższych standardów kształcenia dla mieszkańców Krosna i regionu;
  • Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ Krosno, pedagog, wychowawca, społecznik oraz animator życia kulturalnego za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa wyższego w Krośnie oraz poszukiwanie nowych możliwości w celu sprostania współczesnym wyzwaniom naukowym, edukacyjnym i kulturalnym.

Nagroda prezydenta miasta Krosna

Nagroda w dziedzinie kultury przyznawana jest osobom związanym ze środowiskiem naszego miasta, za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Nagroda wręczana jest już po raz 17. w dwóch kategoriach: za wybitne osiągnięcia i całokształt działalności. W tym roku zgłoszono 8 kandydatów.

Nagrody prezydenta miasta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego na terenie Krosna za 2018 otrzymali:

Kategoria: za wybitne osiągnięcia

  • Robert Lenert - pomysłodawca i twórca Galicja Blues Festiwal;
  • Szymon Lizak - uczeń klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia, w klasie saksofonu mgra Jarosława Seredy, reprezentuje szkołę i miasto na wielu konkursach;
  • Katarzyna Niżnik - związana z Zespołem Tańca Współczesnego „Strecz” działającym przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i konkursach.

Kategoria: za całokształt działalności

  • Jan Belcik - poeta, autor 7 książek poetyckich, w swojej twórczości często zwraca się ku kulturowej odrębności naszego regionu.
Jan Belcik - poeta
um krosno

Nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe

Nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki osiągane w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym przyznawane są zawodnikom, trenerom lub osobom działającym na rzecz sportu na terenie miasta Krosna.

Za wysokie osiągnięcia sportowe uzyskane w 2018 nagrody otrzymali:

  • Krzysztof Jakubowicz (Klub Sportowy BUDO) - za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez wychowankę Dominikę Kieraś;
  • Dominika Kieraś (Klub Sportowy BUDO) - za zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Europy Karate Juniorów w kategorii Kata oraz III Miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kategorii Kumite;
  • Wacław Katan (Krośnieński Klub Biegacza) - za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez wychowanka Szymona Gużkowskiego;
  • Szymon Gużkowski (Krośnieński Klub Biegacza) - za zdobycie I miejsca w biegach górskich w stylu anglosaskim oraz II miejsca w biegach górskich na krótkim dystansie w Mistrzostwach Polski U18;
  • Mirosław Nowicki (Uczniowski Klub Sportowy „Piętnastka”) - za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przez wychowanki Marię Łętkowską i Annę Bednarz;
  • Maria Łętkowska (Uczniowski Klub Sportowy „Piętnastka”) - za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo, III miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo oraz powołanie do Kadry Narodowej;
  • Anna Bednarz (Uczniowski Klub Sportowy „Piętnastka”) - za zdobycie III miejsca w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Judo;
  • Aleks Łączak (Krośnieński Klub Kyokushin Karate) - za zdobycie I miejsca w kategorii Kata, II miejsca w kategorii Kumite i tytułu Najlepszego Zawodnika w Pucharze Polski Młodzików w Karate Kyokushin oraz V miejsca w kategorii Kata i VII miejsca w kategorii Kumite w Mistrzostwach Europy Juniorów;
  • Jakub Heimroth (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno) wraz z Hubertem Piwowarczykiem, Przemysławem Czado, Maciejem Majkowskim, Jakubem Kosiek i Rafałem Matułą - za zajęcie przez drużynę Krosno Glass Karpaty PWSZ I miejsca w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2017/2018;
  • Klaudia Laskowska - za zajęcie I miejsca w Mikrolotowych Mistrzostwach Polski oraz III miejsca w Mikrolotowych Mistrzostwach Świata;
  • Izabela Mielech (Krośnieński Klub Kyokushin Karate) - za wysokie wyniki osiągane w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach Karate;
  • Oliwia Ziewalicz (Uczniowski Klub Sportowy „Skorpion Judo Krosno”) - za wysokie wyniki osiągane w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach Judo;
  • Magdalena Wałęga (Uczniowski Klub Sportowy „Skorpion Judo Krosno”) - za wysokie wyniki osiągane w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach Judo.
ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (7) forward