Wielkanocna palma stanęła na rynku videocam

W czwartek rano (30.03) na rynku stanęła gigantyczna palma wielkanocna. Do 20 kwietnia stanowić będzie centralny punkt imprez i wydarzeń świątecznych, m.in. konkursu na najciekawsze jej zdjęcie. Zobacz film z ustawiania palmy na rynku.
Palma jest nieco dłuższa niż początkowo zakładano - jej nadziemna część ma ponad 13 metrów

Krośnieńska palma wykonana została przez firmę spod Nowego Sącza. Przez dwa tygodnie pracowało nad nią 6 osób. Za stelaż posłużył pień jodłowy, na którym zamocowano dekorację ze sztucznych kwiatów, gałązek sosny, wikliny i bukszpanu oraz wstążek. Początkowo zakładano, że palma będzie miała długość 12 metrów. Ostatecznie jest nadziemna część jest dłuższa o ponad metr.

Operację ustawiania palmy na rynku przeprowadzono bladym świtem

Palma zdobić będzie rynek do 20 kwietnia, zapewniając odpowiedni klimat dla przedświątecznych wydarzeń, które magistrat zaplanował na starówce, m.in. primaaprilisowej gry "Ale jaja!" (szukanie ukrytych w centrum miasta jaj) czy święcenia pokarmów. - Jak na palmę przystało główną rolę odegra w Niedzielę Palmową 9 kwietnia, kiedy o godz. 12:00 odbędzie się jej uroczyste poświęcenie – zapowiadają urzędnicy.

Palmę wykonano w Lipnicy Wielkiej pod Nowym Sączem

Jedną z przygotowanych przez magistrat atrakcji jest konkurs z nagrodami niespodziankami na najciekawsze zdjęcie palmy. Mieszkańcy mogą wysyłać swoje fotografie w wiadomościach na facebookowych stronach Rynek Krosna. Serce Miasta, Krosno Miasto Szkła lub VisitKrosno. Zgłoszenia przyjmowane są także mailowo pod adresem p@um.krosno.pl.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward