W niedzielę morsy wykąpią się na rynku videocam

W niedzielne popołudnie (12.03) na rynku kąpać się będzie kilkudziesięciu morsów. - Zachęcamy, aby przyjść nas dopingować, a najlepiej samemu spróbować morsowania – zachęcają miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie.
Zimowe kąpiele na rynku na stałe weszły do kalendarza miejskich imprez

Marcowe morsowanie na krośnieńskim rynku to już tradycja. W tym roku kąpiel odbędzie się po raz trzeci. Do basenu strażackiego wypełnionego lodowatą wodą w niedzielne popołudnie wskoczą morsy z Krosna, Jasła i Sanoka oraz 29-osobowa ekipa morsów ze Słowacji. Łącznie, w turach, kąpać się będzie kilkadziesiąt osób.

- Oczywiście zachęcamy nie tylko do licznego dopingowania kąpiącym się, ale przede wszystkim do dołączenia do nas, bo morsowanie na rynku to doskonała okazja, aby spróbować zimnowodnych kąpieli – zachęca Kazimierz Antkiewicz, prezes organizującego imprezę Klubu "Kromors" z Krosna. Osoby, które chciałyby zamoczyć się w basenie, powinny zabrać ze sobą strój kąpielowy, ręcznik i ewentualnie lekkie buty, w których wejdą do wody.

Kąpiel zaplanowano na godz. 16.30. Wcześniej, od godz. 15, na rynku odbywać się będą gry i zabawy, a następnie prezentacja biorących udział w kąpieli klubów oraz wspólna rozgrzewka. Wzorem lat ubiegłych nie zabraknie ciepłego posiłku i specjalnej herbaty morsa.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward