Tani nocleg 500 m od Rynku. Na Okrzei powstał hostel

Hostel 66 znajduje się na ul. Okrzei 66. Działa od kilku miesięcy. Jest to prywatny dom, którego piętro przekształcone zostało na hostelowe pokoje. W pobliżu znajduje się park linowy, a w odległości 500 m krośnieński Rynek.
Hostel 66 znajduje się w budynku na pierwszym planie
Patrycja Boczar-Pelczar

Hostele to tanie miejsca tymczasowego zakwaterowania. Ich oferta zdecydowanie różni się od tego, co proponują hotele. Po pierwsze, hostelowe pokoje są zwykle wieloosobowe, wyposażone w łóżka piętrowe. Po drugie, część wyposażenia oraz pomieszczeń współdzieli się z innymi osobami (np. kuchnie, łazienki). Po trzecie, klient hostelu płaci za nocleg, nie zaś za wynajęcie pokoju, jak w hotelu.  

W związku z tym, że hostele nie spełniają pewnych wymogów formalnoprawnych, nie mogą używać nazwy hotel czy motel. Mogą za to zaoferować znacznie niższe ceny, bo i standard usługi jest inny. Jest to zatem popularna forma noclegu wśród turystów, szczególnie tych, którzy podróżują w grupach, dużo zwiedzają i aktywnie spędzają czas. Bardzo dobrze rozwinięta sieć hosteli na całym świecie pozwala zaplanować niskobudżetowe podróże.

- Przyjechałem do Krosna zupełnie przypadkowo. Jechałem w Bieszczady. Siedzałem w pociągu i szukałem noclegu w okolicy przez internet. Wyświetlił mi się Hostel 66 w Krośnie. Zarezerwowałem łóżko przez stronę Booking.com - opowiada turysta, którego spotkaliśmy na miejscu.

Tak wygląda pokój 3-osobowy
hostel 66

 - Do dyspozycji gości mamy 3 pokoje:  2-osobowy, 3-osobowy i 6-osobowy. Pokój 2-osobowy jest jedynym pokojem o standardzie hotelowym - ma podwójne łóżko i osobną łazienkę. Polecamy go szczególnie parom – informuje Helena Nowak, gospodyni Hostelu 66. - Częstymi gośćmi są u nas studenci i osoby uczące się z różnych krajów, mają więc różne oczekiwania i przyzwyczajenia.

W pokoju 6-osobowym znajdują się numerowane szafki na klucz, aby każdy z gości mógł tam przechowywać osobiste rzeczy.

Do dyspozycji gości jest także wspólny, w pełni wyposażony aneks kuchenny (lodówka, czajnik, kuchenka mikrofalowa), altana z grillem oraz parking.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 535 799 799, jednak właściciele hostelu preferują, aby zrobić to przez stronę Booking.com. - To najlepszy i najbezpieczniejszy sposób rezerwacji dla nas. Mamy pewność, że pieniądze za nocleg wpłyną. Zdarzyło się, że przyszli turyści, wynajęli łóżka, powiedzieli że zapłacą drugiego dnia, wyszli rano i więcej ich nie zobaczyłam - opowiada pani Helena.

Pokój 6-osobowy z piętrowymi łóżkami
hostel 66

Ceny w Hostelu 66 w Krośnie:

  • pokój 2-osobowy z podwójnym łóżkiem z możliwością rozsunięcia - 120 zł (czyli 60 od osoby);
  • pokój 3-osobowy (trzy oddzielne łóżka) - 150 zł (czyli 50 zł od osoby);
  • pokój 6-osobowy (z trzema piętrowymi łóżkami) - 240 zł (czyli 40 zł os osoby).

Na budynku nie ma odpowiedniej tablicy informacyjnej o siedzibie hostelu - należy kierować się adresem - ul. Okrzei 66.

 Patrycja Boczar-Pelczar

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person Endrju89
09.11.2018 12:10

Krosno to chyba musi być jakąś turystyczną mekką skoro takie ceny. 60 zł to nadal sporo! - dla porównania: w Zakopanem najtańsze hostele zaczynaja się już od 35 zł! Kraków - 19zł, Częstochowa - 50 zł, Wrocław - 27 zł,  Warszawa - 25 zł, Kołobrzeg - 60 zł, Sopot - 39 zł, Giżycko - 56 zł, a to tylko kilka miast które mają o wiele, WIELE bogatszą ofertę turystyczną aniżeli Krosno ze swoim "Cedeesem" - ooooo przeeeeepraszam jest Hostel 66 gdzie można kimnąć za 35 zł - jeden jedyny hostel w promieniu kilkunastu kilometrów gdzie można  przespać się za mniej jak 50 zł! Dlaczego w takim mieście jak Krosno nie ma żadnego noclegu dla grupy 40-50 osobowej w normalnej ( 30 zł - 50 zł za nocleg ) cenie ?

person
Endrju89
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (17) forward