Tanecznie, sportowo i śpiewająco.  Sukcesy krośnian z ostatnich tygodni

Akademia Cheerleaderek Fragolin, Krośnieński Klub Biegacza, Kyokushin Karate, Krośnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – te grupy zdobyły całą masę nagród.
Oliwia Krupa z klubu Kyokushin Karate Krosno
KLUB KYOKUSHIN KARATE KROSNO

Akademia Cheerleaderek Fragolin

Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Taneczne Talenty, który odbył się 23-24 marca w Świerzowej Polskiej, dostarczył wygranych także Akademii Cheerleaderek Fragolin MOSiR Krosno.

Akademia zaprezentowała 20 choreografii w różnych formacjach oraz kategoriach tanecznych. - Był to dla nas bardzo dobry czas – podsumowuje Katarzyna Stec, założycielka Akademii.

Krośnieński Klub Biegacza

30 marca w Mielcu zawodnicy KKB wzięli udział w trzecich i zarazem finałowych biegach przełajowych z cyklu Grand Prix Podkarpacia. Agnieszka Chorzępa i Szymon Gużkowski okazali się najlepsi w klasyfikacji generalnej.

Agnieszka Chorzępa (po lewej na 1. miejscu) - najlepsza zawodniczka w kategorii juniorki  oraz Szymon Gużkowski (po prawej na 1. miejscu) - najlepszy zawodnik w kategorii juniorzy
kkb mosir krosno

13 kwietnia wzięli także udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Anglosaski styl biegów stanowi serię zbiegów i podbiegów. Mistrzostwa odbyły się w Ustrzykach Dolnych, a trasa zawodów przebiegała szlakiem spacerowym oraz trasą narciarską na górę Kamienna Laworta (765 m n.p.m.).

Agnieszka Chorzępa zajęła I miejsce na dystansie 5 km, dzięki czemu uzyskała awans na Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną 7 lipca w Szwajcarii. Jej klubowy kolega Szymon Gużkowski zajął V miejsce na tym samym dystansie.

Krośnieńscy uczniowie

Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej, który odbył się 26 marca w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie. Sześć nagród trafiło do młodych krośnian.

W konkursie brali także udział uczniowie z Dębicy, Ropczyc, Leżajska, Lubaczowa, Sanoka, Błażowej, Pruchnika, Łańcuta, Krasnego, Grzęski i Rzeszowa. Wydarzenie jest coroczną inicjatywą Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

I miejsce w kategorii solo szkół podstawowych zajęła Gabriela Chmielowiec ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Krośnie. Piosenkę „Дорогой длинною” uczennica przygotowała z mgr Dorotą Łopuszańską-Patrylak oraz mgr Jadwigą Jaskóła-Pleśniak.

Srebro w kategorii solo szkół gimnazjalnych trafiło do Kamili Sowy ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Krośnie, za wykonanie piosenki “Кукушка”. Uczennicę przygotowały mgr Dorota Łopuszańska-Patrylak oraz mgr Joanna Druciak.

Wiktoria Kustroń, Julia Bik, Natalia Berestecka, Aleksandra Woźniak, Oliwia Nitka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Krośnie
Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód

W kategorii duet/zespół szkół gimnazjalnych uczennice z Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Krośnie (Wiktoria Kustroń, Julia Bik, Natalia Berestecka, Aleksandra Woźniak, Oliwia Nitka) zajęły II miejsce.  Piosenkę „Во поле берёза стояла” przygotowywały z mgr Beatą Banaś.

II miejsce w kategorii solo szkół ponadgimnazjalnych wyśpiewał sobie Maciej Niedziela z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Piosenkę „Там за туманами” przygotował z pomocą mgr Małgorzaty Roman.

W kategorii duet/zespół szkół ponadgimnazjalnych nagrody trafiły aż do dwóch krośnieńskich szkół.

II miejsce zajęły Julia Błaż, Martyna Czekańska, Karolina Polańska, Katarzyna Stachurska i Emilia Paszkiewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krośnie za wykonanie piosenki „Хорошенкий, молоденкий” . Uczennice przygotowała mgr Wioleta Błaż oraz mgr Beata Banaś.

III miejsce: Aneta Gozdecka i Alicja Bator z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie, za wykonanie piosenki „В комнате цветных пелерин” . Uczennice przygotowała mgr Marzena Uliasz.

Kyokushin Karate Krosno

13 kwietnia w Łabuńkach koło Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci i Juniorów Karate Kyokushin. Drużyna KKK zajęła trzecie miejsce.

Drużyna Kyokushin Karate Krosno
klub Kyokushin Karate Krosno

W Turnieju udział wzięło 285 zawodników z 15 klubów z Polski i Ukrainy. 22 zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyło w sumie 18 pucharów. Na szczególne wyróżnienie zasługują Jakub Prajsnar i Tomasz Szybiak, którzy zdobyli podwójne złoto. Medalami pochwalić się mogą także Oliwia Krupa, Karol Pikuła, Blanka Trybus, Wiktoria Bilska, Izabela Mielech, Maja Wajda, Zofia Pitera, Karina Korona, Fabian Czech, Jakub Ornalik, Adrian Sudyka i Julia Pikuła.

Krośnieńskie Stowarzyszenie Tenisa Stołowego

Od 28 do 31 marca w Krośnie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym. Zawodniczki KSTS MOSiR Karpaty Krosno wygrały zawody.

Zawodniczki KSTS MOSiR Karpaty Krosno
archiwum KSTS MOSiR Karpaty Krosno

W Mistrzostwach uczestniczyły 24 drużyny. KSTS pokonało kolejno reprezentację województwa opolskiego, kujawsko-pomorskiego, w półfinale reprezentację podkarpacia, a w  finale drużynę z województwa mazowieckiego.

W grach indywidualnych zawodniczki KSTS zdobyły cztery medale. Katarzyna Galus otrzymała brązowy medal w grze pojedynczej, mieszanej oraz podwójnej – razem z Angeliką Janik. Karolina Lalak zdobyła  brązowy medal w grze mieszanej.