Światowe gwiazdy siatkówki na turnieju w Krośnie

Dwie czołowe drużyny ligi włoskiej, legendarny klub z Argentyny oraz utytułowana Asseco Resovia Rzeszów zagrają na X Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w siatkówce mężczyzn. - Przyjeżdżają do nas gwiazdy światowego formatu - zapowiadają organizatorzy zawodów, które odbędą się w dniach 14-16 września. Sprzedaż biletów od poniedziałku (28.08).
Od samego początku turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna w siatkówce mężczyzn obchodzi w tym roku 10-lecie. Rozgrywane w hali MOSiR-u (ul. Bursaki 29) zawody na stałe weszły do kalendarza imprez sportowych w Krośnie. Cieszą się także dużym zainteresowaniem w świecie siatkówki, czego dowodem jest udział w nich klubów z siatkarskiej elity, dający krośnieńskim fanom okazję do zobaczenia na żywo zawodników oglądanych na co dzień w telewizji.

Także i w tym roku obsada turnieju powinna ucieszyć kibiców, bo kluby, które przyjeżdżają do Krosna, to uznane siatkarskie marki. Co więcej, nie tylko na arenie krajowej, ale i zagranicznej. - W związku z jubileuszową edycją zawodów postanowiliśmy ściągnąć do Krosna silne zespoły z zagranicy. Udało się. We wrześniu przyjadą do nas dwa kluby z najsilniejszej na świecie ligi włoskiej, znakomita drużyna z Argentyny oraz Asseco Resovia - zapowiada Andrzej Hojnor, prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno.

SuperLigę włoską reprezentować będą drużyny Calzedonia Werona oraz Gi Group Monza. W zeszłym sezonie Calzedonia zajęła 5., a Gi Group 7. miejsce w krajowych rozgrywkach. Trenerem werończyków jest Serb Nikola Grbiċ, jednocześnie szkoleniowej reprezentacji Serbii, który niedawno zakończył pełną międzynarodowych sukcesów karierę. Siatkarzy Monzy trenuje kolejna słynna postać - Hiszpan Miguel Falasca, który w swoim portfolio ma m.in. występy oraz kierowanie drużyną Skry Bełchatów.

Udział w turnieju argentyńskiej drużyny UPCN San Juan Vóley Club to prawdziwa gratka dla fanów siatkówki. - To legenda ligi argentyńskiej. W ostatnich latach drużyna z San Juan aż pięć razy z rzędu wygrywała krajowe rozgrywki. Dopiero w ubiegłym sezonie została zdetronizowana i musiała zadowolić się wicemistrzostwem. Klub wygrywał także mistrzostwa Ameryki Południowej. Do drużyny dołączył niedawno dobrze znany polskim kibicom Zbigniew Bartman, reprezentant Polski - opowiada Andrzej Hojnor.

- Argentyńczycy bardzo rzadko wyjeżdżają poza Amerykę Południową, tym bardziej cieszy nas ich udział w turnieju - dodaje.

W Krośnie tradycyjnie zagra także rzeszowska Asseco Resovia, 4. drużyna PlusLigi, od wielu lat należąca do czołówki polskich zespołów.

- Cieszymy się, że udało się zaprosić do Krosna tak znakomite drużyny, liczące się nie tylko w krajowych, ale i międzynarodowych rozgrywkach. W każdej z nich grają świetni zawodnicy, wśród których są reprezentanci swoich krajów. Szykują się więc wielkie emocje dla kibiców - zapewnia prezes Hojnor.

Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek 28 sierpnia, o godz. 10. Można je nabyć w punkcie sprzedaży biletów na mecze koszykówki. Numerowane wejściówki na jeden dzień (2 mecze) kosztują od 20 do 35 zł.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward