Strzelectwo, karate, rzeźba i fotografia. Krośnianie nagrodzeni

Przedstawiamy sukcesy krośnian z ostatnich tygodni. • Jakub Antosz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym. • Oliwia Krupa została Mistrzynią Polski juniorów młodszych kyokushin karate. • Artysta-rzeźbiarz Witold Śliwiński został jednym z laureatów konkursu Malamegi Lab.10 w Rzymie. • Krośnieńscy fotograficy otrzymali medal „Za zasługi dla fotografii polskiej”.
Sukcesy krośnian w październiku 2018
kolaż krosno24.pl

Jakub Antosz

Końcem września (27-30.09) w Bydgoszczy rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Krosno reprezentował przedstawiciel klubu "Husaria", Jakub Antosz. Zdobył brązowy medal, a także piąte oraz szóste miejsce.

Jakub Antosz podczas rozgrywek Mistrzostw Polski w Bydgoszczy
klub husaria

Kuba specjalizuje się w strzelaniu z karabinu. Brązowy medal zdobył na strzelnicy 10-metrowej, w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. W konkurencji wystartowało 40 zawodników z całej Polski.

Pozostałe dwie konkurencje rozegrano na strzelnicy 50-metrowej. W olimpijskiej kategorii, strzelaniu w trzech postawach (klęcząc, leżąc, stojąc), Kuba zajął piątą lokatę. Szóste miejsce to rezultat startu Kuby w strzelaniu leżąc, również na odległości 50 m.

Wyniki Jakuba Antosza to duże osiągnięcie krośnieńskiego klubu, który powstał w 2017 roku. Obecnie w sekcji młodzieżowej szkoli się siedmioro zawodników, czworo z nich jest członkami kadry wojewódzkiej. Trener i działacze klubowi zachęcają młodzież szkolną do spróbowania swoich sił w strzelectwie.

- W Krośnie i w okolicy nie ma żadnej strzelnicy 50-metrowej, na treningi musimy jeździć do Tarnowa lub Brzozowa. Dlatego tym bardziej  jest to dla nas duży sukces. Brązowy medal to także pierwsze poważne trofeum w historii klubu – mówi Tomasz Jerzak, trener strzelectwa.

Trener zaprasza nauczycieli szkół i rodziców do kontaktu z sekcją: - Być może w Krośnie są jeszcze jakieś strzeleckie talenty. Treningi odbywają się od poniedziałku do czwartku, o godz. 17.30 na strzelnicy LOK przy ul. Tysiąclecia 18 w Krośnie. Więcej informacji o klubie znajduje się na stronie www.husariakrosno.pl.

Oliwia Krupa

W Tarnowskich Górach odbyły się (20.10) XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Open Seniorów i Juniorów Młodszych (14-15 lat). Oliwia Krupa z Krośnieńskiego Klub Kyokushin Karate w konkurencji kata zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało czworo zawodników: trzech juniorów młodszych (kata i kumite), jeden senior (kata) oraz shihan Roman Woźniak w roli trenera i sędziego. Druga od lewej - Oliwia Krupa (pochodzi z Lutczy)
Klub Kyokushin Karate krosno

Po pierwszej turze, w której zawodniczki wykonywały pinian sono ni, objęła prowadzenie wśród 35 startujących zawodniczek i po pokazowym wykonaniu tsuki no kata w drugiej turze mogła świętować zdobycie tytułu Mistrzyni.

Witold Śliwiński

W rzymskiej galerii sztuki współczesnej „28 Piazza di Pietra” - tuż obok Świątyni Hadriana - doceniono pracę krośnieńskiego artysty Witolda Śliwińskiego, który został jednym z laureatów konkursu Malamegi Lab.10 (29.09).

Witold Śliwiński i jego nagrodzona praca Mergence
malamegi lab

Konkurs plastyczny skierowany był do profesjonalnych artystów w takich dyscyplinach sztuki jak: grafika, malarstwo, fotografia, rzeźba, mix media, prace cyfrowe czy wideo. Na konkurs nadesłano prawie 500 prac z całego świata, lecz do finałowej wystawy zakwalifikowało się tylko dwunastu artystów.

Polskę reprezentował Witold Śliwiński z Krosna, który zgłosił do konkursu trzy rzeźby stworzone ze szkła. Artysta łączy szkło z innymi materiałami takimi jak metal i kamień, tworząc oryginalne i niebanalne kompozycje rzeźbiarskie.

Jedna z jego abstrakcyjnych form pt. Mergence zakwalifikowała się do wystawy finalistów oraz została szczególnie wyróżniona przez kuratorów wystawy. 

Praca Witolda Śliwińskiego pt. Mergence 
malamegi lab

Autor zdobył nie tylko nagrodę finansową - na koszt organizatora konkursu zostanie wydany albumu w postaci monografii artysty. Organizator umożliwi także stworzenia artyście własnej kolekcji Malamegi, która zostanie zareklamowana i zaprezentowana wszystkim odbiorcom sieci handlowej.

Firma Malamegi, która obecna jest od lat na rynku artystycznych akcesoriów do wystroju wnętrz, oferuje również seryjne dzieła sztuki na rynku międzynarodowym. Sukces ten otwiera furtkę artyście z Krosna, by dotrzeć ze swoimi pracami do klientów o bardzo wyrafinowanym guście np. poprzez współpracę ze studiami projektowymi m.in. we Włoszech.

Krośnieńscy fotograficy

Wacław Turek, Andrzej Drozd, Tomasz Wajda, Piotr i Łukasz Grudysz, Tomasz Okoniewski oraz Przemysław Niepokój-Hepnar zostali odznaczeni medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej” (27.10).

Od lewej: Piotr Grudysz, Wacław Turek, Przemysław Niepokój-Hepnar, Andrzej Drozd
wdk rzeszów

Medal został przyznany przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tomasz Wajda odznaczany przez prezesa Fotoklubu RP
wdk rzeszów

Uroczystość odbyła się podczas wernisażu Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego „Foto Odlot” organizowanego przez WDK w Rzeszowie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Fotoklubu RP i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person trw_krosno @wp.pl
04.11.2018 07:26

Gratuluję wszystkim nagrodzonym.Przyjemnie  czytać takie wiadomości. Proszę o więcej takich miłych informacji.  Pozdrawiam .    Danuta K.

person
trw_krosno @wp.pl
na forum od stycznia 2018
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward