Sport, taniec, nauka. Sukcesy krośnian z początku roku

Krośnieńska Akademia Piłkarska, Beniaminek Profbud Krosno, Krośnieński Klub Biegacza oraz Zespół Tańca Współczesnego Strecz – dzieci, młodzież i trenerzy tych zespołów bardzo dobrze rozpoczęli rok, bo z sukcesami. Obok sportowo-tanecznych osiągnięć pojawił się naukowy akcent - Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ stał się „Zasłużonym dla Województwa Podkarpackiego”.
Dziecięcy turniej piłkarski w hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Krośnie
mosir krosno

Krośnieńska Akademia Piłkarska (KAP)

Z początkiem ferii (11 i 12 lutego) KAP oraz MOSiR zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2009-2012. W turnieju wzięło udział 30 zespołów z Rzeszowa, Sanoka, Jasła, Brzozowa, Zagórza, Mielca i Dukli, a KAP bardzo dobrze wypadła w klasyfikacji.

• Turniej JAKO CUP  dla rocznika 2012:

Podczas rozgrywek nie była prowadzona klasyfikacja dla najmłodszej grupy. Jednak nagrodę indywidualną MVP (dla najbardziej wartościowego gracza) otrzymał Kajetan Korab (KAP I).

• Turniej JAVA CUP dla rocznika 2011:

Krośnieńska Akademia Piłkarska zajęła drugie miejsce w turnieju, a kapitan drużyny Ksawery Pelczar został wybrany najbardziej wartościowym graczem rozgrywek.

• Decathlon CUP dla rocznika 2010:

KAP II wygrała turniej, KAP I zajęła trzecie miejsce, a Jakub Urban został królem strzelców.

• JAKO CUP  dla rocznika 2009:

KAP I wygrała turniej, a Damian Albrycht zdobył tytuł króla strzelców!

Krośnieński Klub Biegacza MOSiR

12 oraz 19 stycznia w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w lekkoatletyce. Zawodnicy KKB mogą cieszyć się wieloma medalami.

Monika Moskal na najwyższym stopniu podium z trenerem Tomaszem Sochą
KKB Mosir Krosno

W kategorii juniorzy młodsi Monika Moskal zdobyła dwa złote medale w skoku w dal i w trójskoku. Uzyskany wynik w trójskoku dał jej trzecie miejsce w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Po lewej: Ignacy Gęsiak na drugim stopniu podium. Po prawej: Kinga Lorenc na trzecim stopniu podium

Kolejne medale trafiły do grupy młodzików. Kinga Lorenc zdobyła dwa razy brąz na 60 m i w skoku w dal, a Ignacy Gęsiak srebro w biegu na 600 m.

Beniaminek Profbud Krosno

Tym razem sukcesem pochwalić się może drużyna dziewczyn. 10 lutego w Łańcucie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu Kobiet w kategorii U-13. Zawodniczki Beniaminka zdobyły złoto.

Beniaminek Girls
beniaminek

- Na świętowanie jednak nie ma czasu, ponieważ startujemy już z przygotowaniami do najważniejszej imprezy w roku, jaką jest Turniej o Puchar Tymbarku – mówi Jakub Kozner, trener Beniaminek Girls.

Jakub Kozner oraz Marcin Maculski na gali "Podkarpacka Nike"
beniaminek

Trenerzy drużyn dziewczęcych Jakub Kozner oraz Marcin Maculski mogą pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. 22 lutego na XVII Gali Piłkarskiej „Podkarpacka Nike” zostali nagrodzeni w kategorii „Trener Wychowawca Młodzieży”. Gala organizowana jest przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz

2 marca w Sosnowu odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tanecznego "Róża". Strecz grupa III zajęła na nim I miejsce, a grupa II otrzymała wyróżnienie 2 stopnia.

"Poziom grup, które prezentowały się w naszej kategorii był bardzo wysoki" - podkreślają tancerze.

Strecz to formacja taneczna działająca przy RCKP
strecz

Mgr Franciszek Tereszkiewicz

Kanclerz PWSZ w Krośnie otrzymał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. Wyróżnienie przyznano podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Podkarpackiego 28 stycznia.

Franciszek Tereszkiewicz
pwsz krosno

Odznaka wręczana jest za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej osobom, które wybitnie przyczyniają się do rozwoju Podkarpacia, pomnażania jego dóbr materialnych i kulturalnych, a także do szeroko rozumianej promocji województwa w kraju i za granicą.

Franciszek Tereszkiewicz, absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, był głównym inicjatorem powołania w Krośnie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Jest wieloletnim pedagogiem i wychowawcą związanym m.in. z Katedrą Języka Polskiego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, Ośrodkiem Usług Pedagogicznych i Socjalnych w Rzeszowie, Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim w Krośnie.