Są wyniki głosowania na budżet obywatelski. Wygrały dzielnice i osiedla

Jeden projekt ogólnomiejski i trzynaście dzielnicowych/osiedlowych zostanie zrealizowanych w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krosna. Niekwestionowanym zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 12, która zgarnęła całą pulę pieniędzy w kategorii projektów ogólnomiejskich na modernizację infrastruktury sportowej.
Koncepcja zagospodarowania terenu pod infrastrukturę sportową przy Szkole Podstawowej nr 12 w Krośnie-Turaszówce
mzs nr 2 w Krośnie

Inicjatywa mieszkańców osiedla Turaszówka pod nazwą „Modernizacja infrastruktury sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Krośnie” otrzymała 1232 głosów i to ona zostanie zrealizowana w roku 2020.  - Mamy to, wygraliśmy! Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos. Nasi strażacy z OSP Turaszówka też uzyskali nowy sprzęt. W grupie siła - skomentowała wyniki Szkoła Podstawowa Nr 12 na swoim fanpage'u.

Drugi projekt „Wykonanie prac remontowo-rewitalizacyjnych na cmentarzu w Krośnie – Polance” zdobył o 408 głosów mniej.

W kategorii dzielnicowe/osiedlowe  zostanie zrealizowanych 13 projektów.

Zaskoczyła stosunkowo wysoka frekwencja. - Łącznie zagłosowało 6 578 osób, to znaczący progres w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to głos oddało 3 857 osób – mówi Marcin Połomski, skarbnik Miasta Krosna.

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE DO REALIZACJI W 2020 ROKU
  • Modernizacja infrastruktury sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Krośnie (SP nr 12 i Przedszkole nr 11) (1232 głosy)

    Koszt: 1 000 000 zł

    Modernizacja infrastruktury sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Krośnie, która obecnie jest w złym stanie technicznym. W ramach prac zostałaby wykonana m. in. siłownia plenerowa, strefa relaksu, plac zabaw o charakterze sprawnościowym, boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne i trzytorowa bieżnia. Obiekt będzie dostępny nie tylko dla uczniów, ale również dla mieszkańców Krosna.

PROJEKTY DZIELNICOWE/OSIEDLOWE DO REALIZACJI W 2020 ROKU
  • Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno – Turaszówka  (804 głosy)

    Koszt: 19 536,50 zł

    Zakup niezbędnego wyposażenia do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez OSP Krosno-Turaszówka. Jednostka zostałaby wyposażona w sygnalizator bezruchu, radiotelefon, opryskiwacz spalinowy, latarkę kątową, buty gumowe strażackie, zestaw klinów schodkowych do stabilizacji, podporę, butle stalowe, myjkę do węży strażackich i pokrowiec na butle.

  • Modernizacja garażu Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno - Polanka (521 głosów)

    Koszt: 28 000 zł

    Projekt zakłada zakup drzwi garażowych do budynku OSP Krosno-Polanka, demontaż starych i przygotowanie otworu dla nowych, przerobienie instalacji elektrycznej i uzupełnienie ubytków elewacji oraz ścian wewnątrz budynku po wymianie. Cel to szybszy wyjazd pojazdu ratowniczego do zdarzeń.

  • Położenie nakładki bitumicznej na ścieżce wzdłuż rzeki Wisłok (Białobrzegi, 506 głosów)

    Koszt: 70 200 zł

    Obecnie ścieżka wzdłuż rzeki Wisłok od posesji Dariusza Czai do ulicy Moniuszki (kuźnia) wraz z dojściem do ulicy Białobrzeskiej jest utwardzona tłuczniem o długości ok. 900 m. Asfalt poprawiłby komfort przejścia, spaceru, przejazdu z wózkiem dziecięcym, czy rowerem. Ścieżka mieszkańców ulicy Białobrzeskiej, Moniuszki i Kopernika jest najkrótszą drogą prowadzącą do centrum miasta.

  • Skwerek dla dzieci w wieku przedszkolnym w Suchodole, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie (Suchodół, 414 głosów)

    Koszt: 125 200 zł

    Celem projektu jest zagospodarowanie skwerku w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5 poprzez zakup prostych urządzeń do zabawy i odpoczynku. Podwórko zostałoby ogrodzone, wyłożone bezpieczną nawierzchnią i wyposażone w sprzęt dla dzieci w wieku 3-6 lat. Potrzebne są bujaki na sprężynach, szeroka huśtawka wahadłowa z siedziskiem typu „bocianie gniazdo” oraz zjeżdżalnia połączona z elementami do wspinania, dwie ławki i żagiel przeciwsłoneczny.

  • Zaplecze dla świetlicy DDL Puchatek (Krościenko Niżne, 299 głosy)

    Koszt: 79 000 zł

    Projekt przewiduje remont pomieszczeń w Dzielnicowym Domu Ludowym Puchatek w dzielnicy Krościenko Niżne. Odnowiony zostałby przedsionek, stare biuro kółka rolniczego, toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia byłyby miejscem spotkań mieszkańców. Celem jest integracja osób o podobnych zainteresowaniach i organizacja ich wolnego czasu.

  •  „Zielone boisko – radosne dzieciaki” (os. Traugutta, 283 glosy)

    Koszt: 104 000 zł

    W ramach projektu zostałoby zmodernizowane boisko sportowe przy ulicy Ostaszewskiego. Zakres prac objąłby budowę systemu nawodnienia murawy oraz zakup trybuny sportowej dla widowni z montażem. Boisko obsługuje kilka drużyn piłkarskich, tygodniowo korzysta z niego kilkaset osób.

    Klub to miejsce rozgrywek i imprez okolicznościowych (pokazów, wystaw). 

  • „Rodzinne Muzykowanie” (Polanka, 213 głosów)

    Koszt: 20 000 zł

    Projekt ma pomóc grupie muzykujących dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców z dzielnicy Polanka. Aktualnie zespół wykonawców spotyka się cyklicznie w gronie ponad 40 osób, by ćwiczyć śpiew przy akompaniamencie gitar i instrumentów perkusyjnych. Grupa jest otwarta, każdy może do niej dołączyć. W ramach projektu zostałby zatrudniony klawiszowiec, który pracowałby z grupą nad wspólnym repertuarem, byłyby organizowane wyjazdowe warsztaty z rytmiki oraz zakupione instrumenty perkusyjne, przeszkadzajki i mikrofony, a także stroje i gadżety do promocji zespołu.

  • Wykonanie nakładki asfaltowej, wraz z podbudową na dz. 775 (boczna ul. Długiej) – Etap I: wykonanie stabilizacji cementem oraz podbudowy z kruszywa łamanego (Turaszówka, 196 głosów)

    Koszt: 68 805 zł

    Projekt przewiduje wykonanie pierwszego etapu prac remontowych na drodze bocznej od ulicy Długiej. Droga ma bardzo zniszczoną nawierzchnię. Są tam koleiny, przejazd samochodów osobowych jest utrudniony, a poruszanie się pieszych niebezpieczne ze względu na ubytki i wybrzuszenia nawierzchni.

  • Aktywne Białobrzegi – Dom Ludowy jako miejsce rozwoju młodych talentów, aktywizacji seniorów i integracji społecznej (Białobrzegi, 175 głosów)

    Koszt: 40 000 zł

    Celem projektu jest odkrywanie młodych talentów, aktywizacja seniorów i integracja lokalnej społeczności. W jego ramach przewidziano: zajęcia z gimnastyki dla seniorów, wyposażenie świetlicy w Dzielnicowym Domu Ludowym przy ulicy Kopernika w dzielnicy Białobrzegi w meble i dodatkowy sprzęt komputerowy z rzutnikiem, zaznajomienie seniorów z obsługą komputera i Internetu, zajęcia z grafiki komputerowej i pakietu MS Office dla dzieci i młodzieży, wystawa prac z warsztatów grafiki komputerowej, warsztaty artystyczne z decoupage'u, wyplatania wikliny, zajęcia mydlarskie, rękodzieło.

  • Nasadzenia roślin w obrębie otwartej strefy aktywności na Osiedlu Markiewicza (171 głosów)

    Koszt: 45 000 zł

    Nasadzenie drzew i niskiej roślinności ozdobnej w obrębie powstającej strefy aktywności, placu zabaw i ciągu pieszo-rowerowego na osiedlu Markiewicza. Zieleń byłaby uzupełnieniem infrastruktury rekreacyjnej. Projekt obejmowałby prace przygotowawcze, nasadzenia roślin (drzew, krzewów, bylin, trawy, pnączy), montaż elementów dodatkowych i prace pielęgnacyjne w kolejnym roku.

  • „Kwitnące Miasto” (Śródmieście, 165 głosów)

    Koszt: 34 250 zł

    Celem projektu jest zwiększenie terenów przyjaznych owadom zapylającym i zwiększenie ich populacji oraz stworzenie barier dla zanieczyszczeń komunikacyjnych m.in. poprzez nasadzenia kwiatów cebulowych, krzewów i kwitnących drzew, wysianie nasion łąkowych, wykoszenie terenu, zakup i montaż „domków dla owadów” itp. Działania miałyby zostać przeprowadzone na wybranych działkach w obrębie Śródmieścia.

  • „Aktywny Senior” (os. Tysiąclecia/Białobrzegi, 128 głosów)

    Koszt: 19 310 zł

    Projekt zakłada organizację 35 godzin Treningu Funkcjonalnego na sali baletowej RCKP od stycznia do grudnia 2020 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu. Oprócz tego przewidziane są dwie godziny zajęć ze Slow Joggingu oraz dwie godziny Nording Walking na ścieżce wzdłuż Wisłoka w dzielnicy Białobrzegi. Projekt ma aktywizować seniorów (osoby powyżej 60+) i promować zdrowy, aktywny tryb życia.

  • „O ekologii po angielsku” (Polanka, 87 głosów)

    Koszt: 20 000 zł

    Stworzenie dzieciom i młodzieży z dzielnicy Polanka warunków do nauki języka angielskiego w nawiązaniu do krzewienia postaw proekologicznych. W ramach projektu odbywałyby się warsztaty w kilkuosobowych grupach, dwa razy w tygodniu, po 45 minut. Ważnym momentem byłoby spotkanie z wolontariuszami AIESEC z obcych krajów, z którymi uczestnicy warsztatów musieliby się komunikować w języku angielskim. Dodatkowymi zadaniami uczestników byłoby stworzenie ekologicznej instalacji plastycznej, pokazów mody i włączenie się w akcje sprzątania Polanki.

Wsród wielkich przegranych projektów, które nie zostaną zrealizowane w przyszłym roku, są m.in.: pumptrack, spotkania sympatyków gier i fantastyki, budowa obserwatorium astronomicznego, strefa młodzieży w BWA. Poparcia nie uzyskały też projekty, które miały ożywić krośnieński Rynek: fortepian, fontanna chodnikowa, organizacja Dnia Grilla, czy Kina Letniego.

Opisy wszystkich projektów, na które można było głosować w tym roku znajdują się tutaj.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
jolka101010
07.12.2019 13:57

Przy elektryku powstało boisko do piłki oraz nowczesna bieżnia 2 lata temu :| 500 metrów dalej ma być kolejne??? No jak nie macie co z pieniędzmi robić to ok... ale milion wydać na powielanie rzeczy , które leżą 500 metrów dalej to dla mnie kpina!

jolka101010
na forum od listopada 2017
zbych
07.12.2019 13:50

Super P.Prezydencie-im jestem starszy tym mi lepjej w Krośnie!

zbych
na forum od listopada 2017
Niki_Manifesto
07.12.2019 10:39

Wielkie podziękowania dla osób, które zagłosowały!

Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
gietki
07.12.2019 08:37

Mamy TO! Turaszówka... brawo MY!

gietki
na forum od listopada 2017
WSZYSTKIE KOMENTARZE (10)