Rewelacyjne wyniki naszych gimnazjalistów

Krośnieńscy gimnazjaliści świetnie napisali swój egzamin - osiągnęli wyniki znacznie wyższe od średnich wyników w kraju i w województwie podkarpackim. Na testach z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i przedmiotów przyrodniczych poradzili sobie najlepiej ze wszystkich powiatów w województwie podkarpackim.
Gratulacje dla krośnieńskich gimnazjalistów. Po świetnych wynikach z egzaminu zasłużyli na wakacje

Ponad dwa miesiące uczniowie krośnieńskich gimnazjów czekali na wyniki napisanego przez siebie egzaminu. Pisali go jeszcze w kwietniu (18-20.04), a zaświadczenia o wynikach otrzymali dopiero ze świadectwami.

Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy, a jego wyniki odgrywają istotną rolę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin składa się z 3 części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej. W Krośnie egzamin pisało 564 uczniów z 8 gimnazjów, w tym 6 prowadzonych przez Miasto.

Wynik testów z języka polskiego jest imponujący – 79 punktów procentowych. Jest nie tylko wyższy od średniego wyniku w kraju aż o 10 punktów, ale jest także najwyższy wśród powiatów w całej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie (o 2 pkt. pokonaliśmy Kraków i Lublin, o 4 pkt. nasz wynik jest wyższy od Rzeszowa). Za rozwiązanie zadań z pozostałych przedmiotów humanistycznych młodzi krośnianie zdobyli 62 punktów procentowych – to o 6 więcej niż średni wynik w kraju.

W matematyce nasi gimnazjaliści osiągnęli wynik 61 punktów procentowych, czyli uzyskali 12 punktów więcej niż wyniósł średni wynik w kraju. Z kolei za przedmioty przyrodnicze otrzymali 60 punktów - o 9 więcej niż w kraju.

Popisali się też znajomością języka angielskiego: 75,1 punktów procentowych na poziomie podstawowym i 54,4 na poziomie rozszerzonym. Wyniki w kraju to odpowiednio 64 punktów i 45 punktów.

Rewelacyjne wyniki drugi raz z rzędu odnotowują gimnazjaliści z Gimnazjum Dwujęzycznego im M. Kopernika w Krośnie uzyskując znaczącą przewagę nad innymi gimnazjami. Drugi najlepszy wynik w Krośnie we wszystkich obszarach odnotowało Katolickie Gimnazjum.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward