Raj w Krośnie czyli jak otwierano halę

Prawie 2000 osób przybyło na otwarcie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bursaki w Krośnie. Otwarcie hali połączono z zakończeniem Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych i nagraniem programu telewizyjnego "Raj". Gwiazdą imprezy był zespół "Raz, dwa, trzy". Zawiodła jednak lokalna promocja wydarzenia - wielu krośnian nie wiedziało nic o imprezie, dlatego publikujemy obszerny fotoreportaż z jej przebiegu.


Gwiazdy, scena i światła zrobiły wrażenie na krośnieńskiej publiczności, która przybyła na "Świąteczny Raj koncert"

Sobota, 20 grudnia. Około godziny 16.30, czyli na pół godziny przed rozpoczęciem imprezy, przed halą stoi kilkanaście osób. W środku tłumniej, większość osób to jednak zaproszeni goście i wolontariusze ze szkół średnich, którzy pomagali przy organizacji otwarcia hali.

Wewnątrz hali ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem występów i koncertów. Zwraca uwagę ogromna scena, efektowna scenografia i duże ilości świateł. - To fantastyczne miejsce dla takich medialnych imprez. Nie mam zastrzeżeń co do współpracy z samorządem i innymi współorganizatorami tej imprezy - mówi w międzyczasie na konferencji prasowej szef programów katolickich TVP.

Na trybunach komplet osób. W jednym z sektorów siedzą same VIP-y. Dostrzegamy prezydentów, radnych, starostę powiatu krośnieńskiego, a także posła Tadeusza Kalenieckiego (SLD-UP). Nie ma ani jednego z byłych prezydentów miasta.

W ramach imprezy odbył się koncert zespołu osób niepełnosprawnych "Na górze" z aktorką Edytą Jungowską oraz występ formacji "Dysonans" z Krosna. Gwiazdą koncertu był zespół "Raz, dwa, trzy". W trakcie imprezy zaprezentowano też teledysk, który nagrano w Krośnie podczas wrześniowego Pikniku Integracyjnego (widać na nim m.in. zabytki Krosna, rynek).

W związku z tym, że "Świąteczny Raj koncert" był związany z zakończeniem obchodów Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych, sporo elementów programu nawiązywało do tej okazji. Między innymi wręczono nagrody dziennikarzom, którzy przyczynili się do propagowania problematyki osób niepełnosprawnych. Przedstawiono też "dekalog porozumienia", który zredagowały osoby niepełnosprawne. "Dekalog" odnosił się do zachowania ludzi wobec niepełnosprawnych.

Przybyłych do nowej hali pozdrowił z telebimu prymas Polski ks. Józef Glemp. Gościem imprezy był także sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski - ks. biskup Piotr Libera.

Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem. Na scenę zaproszono wszystkich, którzy wystąpili podczas uroczystości.

Imprezę sfinansował głównie Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd Miasta Krosna.

Transmisja imprezy odbędzie się 23 grudnia (wtorek) o godz. 11.00 w Programie 1 TVP.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)