Przypominamy: na placu Konstytucji 3 Maja to piesi mają pierwszeństwo

- Bardzo proszę o przypomnienie kierowcom, że na placu Konstytucji 3 Maja to ja – pieszy – mam pierwszeństwo – pisze nasz czytelnik, który już kolejny raz usłyszał w tym miejscu od kierowcy: "Jak leziesz, baranie!?".
Na placu Konstytucji 3 Maja kierowcy muszą szczególnie uważać na pieszych

Zatem przypominamy: od grudnia 2015 roku plac Konstytucji 3 Maja, podobnie jak cała starówka, znajduje się w "strefie zamieszkania". Informują o tym znaki D-40, stojące przed wjazdami na jego obszar. Oznaczają one, że w tym miejscu piesi mogą poruszać się po całej szerokości drogi i mają przed pojazdami pierwszeństwo, zaś kierowców obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Niestety, najwyraźniej nie wszyscy kierowcy zwracają uwagę na znaki. - Już kilka razy omal nie zostałem na placu rozjechany przez auta prujące z dużo większą niż dozwoloną prędkością. Gdy zaś przechodzę przez środek placu, do czego mam prawo, kierowcy albo trąbią, albo otwierają szyby i wyzywają mnie od baranów – złości się pracujący w pobliżu placu czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Od wprowadzenia zmienionych zasad ruchu naprawdę minęło już trochę czasu i warto, żeby kierowcy zapamiętali wreszcie, że plac jest strefą zamieszkania. Nie wspominając o tym, że trzeba przecież patrzeć na znaki! - dodaje.

- Jeśli spotkała nas taka sytuacja albo jeśli jesteśmy jej świadkiem, to warto zapamiętać numery rejestracyjne pojazdu i zawiadomić o tym policję, bo oczywiście w tym momencie kierowca popełnia wykroczenie drogowe – mówi asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie, który deklaruje, że policja postara się zwrócić uwagę na problem wymuszających pierwszeństwo i przekraczających prędkość na placu kierowców.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward