Przed weekendem puszczą ruch na Słonecznej

W piątek (29.04) otwarty dla ruchu będzie nowy most na przebudowanej ulicy Słonecznej. Zanim to jednak nastąpi, dzień wcześniej, w czwartek (28.04) na skrzyżowaniu Suchodolskiej, Słonecznej, Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej będą jeszcze utrudnienia związane z układaniem nowej nawierzchni.
Ulica Słoneczna po przebudowie...

Po ponad półrocznej przerwie wróci ruch na ul. Słoneczną. Droga została zamknięta we wrześniu ubiegłego roku, bo wtedy rozpoczęły się prace przy jej rozbudowie. Ulicę poszerzono, a nad Lubatówką wisi już nowy most. Wszystko miało być gotowe do końca roku, ale przeszkodziła pogoda – w zimie nie produkuje się masy bitumicznej. Otaczarnie zaczynają pracę wiosną, ekipa wykonawcy wróciła więc na plac budowy początkiem kwietnia.

W kilka tygodni wykonano resztę prac, ułożono nawierzchnię. Wszystko jest już gotowe. - W piątek otwieramy ulicę Słoneczną dla ruchu – informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta. Prace kosztowały 5 mln zł.

...i przed remontem. Jest nie do poznania

Dzień wcześniej, w czwartek (28.04) w rejonie ulicy Słonecznej będą jednak jeszcze utrudnienia. W obrębie skrzyżowania ulic Suchodolskiej, Słonecznej, Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej będzie jeszcze układany nowy dywanik. - Prace będą prowadzone w godzinach od 7.00 do 18.00, ruch pojazdów będzie się odbywał wahadłowo – ostrzega magistrat.

Na czas prowadzonych prac drogowcy zalecają objazd do Głowienki drogą krajową nr 28 (''obwodnicą'') oraz z Głowienki do Krosna przez ul. Ojca Anzelma Kubita i Traugutta.

Po półrocznej przerwie na ul. Słoneczną wróci ruch

W czwartek (28.04) utrudnień należy się spodziewać także w centrum miasta. Ruszają prace przy remoncie ulicy Grodzkiej i Podwale. Ulica Grodzka zostanie odnowiona na odcinku od skrzyżowania z ul. Parkową do wiaduktu kolejowego, a Podwale od ul. Paderewskiego do ul. Czajkowskiego. Przebudowana zostanie także część ul. Czajkowskiego - od ul. Podwale do mostu nad Lubatówką.

- Z ruchu zostanie wyłączony chodnik oraz powstaną lokalne zwężenia jezdni - głosi komunikat urzędu miasta.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward