Promocja pomogła. MKS przybyło pasażerów

Ponad 30 proc. wzrost sprzedaży odnotował krośnieński MKS w czasie półrocznej promocji cen biletów. - Właśnie o to nam chodziło - mówią przedstawiciele spółki. Niższe ceny obowiązują nadal.
Tańsze bilety i lepszy rozkład jazdy to klucz do zachęcenia mieszkańców do korzystania z autobusów MKS

Promocyjne ceny biletów w autobusach komunikacji miejskiej wprowadzone zostały 1 grudnia ubiegłego roku. Obniżki dotyczyły biletów jednorazowych oraz miesięcznych i wynosiły od 30 do 40 proc. Promocja miała trwać pół roku - do 31 maja.

Władze spółki miały nadzieję, że promocja zachęci mieszkańców do częstszego korzystania z autobusów. W parze z nią szły wprowadzone 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy, który miał być lepiej dostosowany do potrzeb pasażerów.

Zmiany zdały egzamin. - W okresie od grudnia do maja zanotowaliśmy ponad 30 proc. wzrost sprzedaży biletów - informuje Grzegorz Sas, przedstawiciel MKS. - Właśnie o to nam chodziło. Chcieliśmy przyciągnąć pasażerów i, jak wskazują raporty sprzedaży, to się udało.

Mimo upływu planowanego czasu trwania promocji, pasażerowie wciąż kupują tańsze bilety. To efekt trybu, w jakim wprowadzono obniżkę. - Promocja weszła w życie uchwałą Rady Miasta Krosna, dlatego aby ją zakończyć, potrzebna jest uchwała odwołująca wcześniejszą uchwałę - tłumaczy Grzegorz Sas.

Na razie nie wiadomo, czy radni zdecydują się na taki krok. MKS przedstawił władzom miasta statystki sprzedaży biletów i czeka na decyzję.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward