Prace drogowe na "Guzikówce": objazd i przystanek na balkonie?

• Przez najbliższe 1,5 miesiąca zamknięta dla ruchu będzie część ul. Batorego i Lelewela. Objazd wyznaczono przez ul. Witosa • Trwa przebudowa ul. Lelewela. - Dlaczego przystanek autobusowy przeniesiono pod nasze balkony? - pyta czytelnik • Rondo na skrzyżowaniu Lelewela-Witosa-Guzikówka jeszcze nie jest pewne.
Na drogowej mapie "Guzikówki" zachodzą intensywne zmiany

Od 31 sierpnia do 15 października zamknięta dla ruchu będzie część ul. Lelewela i Batorego. Zamknięcie ma związek z budową drogi łączącej ul. Żwirki i Wigury z ul. Lelewela, która zapewni bezpośrednią komunikację między osiedlami WSK i "Guzikówką", bez konieczności korzystania z drogi krajowej nr 28. W miejscu połączenia nowej drogi z ul. Lelewela i Batorego powstanie skrzyżowanie. Nie przewidziano tam sygnalizacji świetlnej, ale z ul. Lelewela wydzielony zostanie lewoskręt.

Na czas prac wyznaczono objazd przez ul. Witosa. - W nagłych przypadkach będzie możliwy przejazd dla służb ratunkowych oraz dojazd i dojście do posesji prywatnych – informuje magistrat.

Utrudnienia występują także na remontowanym wraz z budową łącznika, ponad półkilometrowym odcinku ul. Lelewela, gdzie trwa wymiana nawierzchni i uszkodzonych krawężników.

Pewne działania związane z remontem zaniepokoiły mieszkańców położonego najbliżej drogi bloku nr 18. Chodzi o powstającą wzdłuż drogi zatokę. - Zdaje się, że powstaje tam przystanek autobusowy – przypuszcza pan Bartosz, jeden z mieszkańców. - Wybrano dla niego najgorszą z możliwych lokalizacji, bo znajdzie się tuż przy naszych balkonach. Przystanek był do tej pory kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscu oddalonym od bloków. Dlaczego nie można było go tam zostawić?

- To nie będzie przystanek, ale zatoka postojowa dla różnego typu pojazdów - samochodów osobowych, busów i autobusów – wyjaśnia Beata Pawłowska-Nicałek, naczelnik Wydziału Drogownictwa UM w Krośnie.

- Ludzie czekać będą na autobus na naszych balkonach - niepokoili się mieszkańcy bloku nr 18. Niepokoili się niepotrzebnie, bo powstająca zatoka to nie przystanek

Prace na ul. Lelewela potrwać mają do końca października. Czy przy ich okazji na skrzyżowaniu Lelewela-Witosa-Guzikówka pojawi się zapowiadane przez magistrat rondo? - Rondo nie wchodzi w zakres prac na ul. Lelewela, to zupełnie inna inwestycja. Po zakończeniu prac remontowych przygotujemy projekt organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu i zobaczymy, czy da się w tym miejscu zrobić rondo – odpowiada Beata Pawłowska-Nicałek.

Utrudnienia w ruchu na "Guzikówce" potrwają do końca października
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward