Pozbądź się azbestu, starych opon i wielkich gratów za darmo

Jak co roku, Urząd Miasta chce pomóc mieszkańcom w wiosennych porządkach. Na jego koszt pozbędziemy się zalegających na naszych podwórkach starych opon, szaf, łóżek, meblościanek i innych dużych gratów. Krośnianie, którzy wciąż posiadają jakiekolwiek materiały z azbestem również będą mogli się z nimi pożegnać za darmo.
Miasto pokryje koszty wywozu wielkich odpadów, starych opon i materiałów zawierających azbest
UM KROSNO

Wielkie gabaryty

Władze miasta zbiórkę odpadów wielkogabarytowych i opon organizują 2 razy w roku. Inicjatywa „Zrzuć gabaryty na wiosnę” kierowana jest do wszystkich krośnian objętych systemem odbioru odpadów komunalnych. Chęć udziału w akcji trzeba najpierw zgłosić. Można to zrobić w dniach od 3 do 9 kwietnia pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490 w godz. 8.00-14.00 w dni robocze. Odpady należy wystawić w uzgodnionym miejscu, do którego da się swobodnie dojechać drogami publicznymi dużym pojazdem.

Azbest

O szkodliwości azbestu wiadomo już od dawna. Od prawie 20 lat nie można go w Polsce produkować i stosować. Jego cienkie włókna wywołują groźne choroby płuc, w tym raka i pylicę azbestową. W Europie przez azbest umiera nawet do 600 osób rocznie. Mieszkańcy, którzy posiadają jakiekolwiek materiały zawierające ten morderczy surowiec (np. pokrycia dachowe z eternitu) powinni jak najszybciej się ich pozbyć. Urząd Miasta wychodzi im naprzeciw i zapłaci za demontaż oraz wywóz groźnych tworzyw.

Jeśli jeszcze posiadasz takie pokrycia dachowe, pozbądź się ich jak najszybciej
UM krosno

Wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (pokój nr 15) w godzinach urzędowania:

  • poniedziałek - 7.30-16.30,
  • wtorek-czwartek - 7.30- 15.30,
  • piątek - 7.30–14.30.

Zgłaszać można się do 13 kwietnia.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person kurnachata
27.03.2018 17:21

To niestety prawda, są tego materiału tysiące ton na dachach, w fosach , na polach porozrzucane a przypadki pylicy abestowej można policzyć na dłoni jednej ręki.

person
kurnachata
na forum od listopada 2017
starstarstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (8) forward