Policjant z Krosna drugi w Polsce

Spory sukces w skali kraju odniósł krośnieński policjant. Młodszy aspirant Daniel Lendzio z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zdobył (7-8.10) II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Dzielnicowy Roku 2004".
Mł. asp. Daniel Ledzio

Daniel Lendzio wygrał wojewódzki finał tego turnieju, który odbył się 15 września br. w Zaczerniu k. Rzeszowa. Zwycięstwo na poziomie województwa dawało mu awans do finału krajowego. Zmagania miały miejsce 7 i 8 października br. w Szkole Policji w Katowicach. Policjant z Krosna stanął tam na drugim stopniu podium.

Zawody finałowe składały się z czterech konkurencji: testu wiedzy zawodowej (80 pytań w 60 minut), sporządzenie planu rozwiązania problemu kryminalnego, rozmowa z interesantem, symulacja scenki w terenie. Po pierwszej konkurencji Daniel Lendzio był 8., potem awansował na 2. lokatę i na tym miejscu zakończył konkurs. Startowało w nim po dwóch najlepszych dzielnicowych z każdego województwa.

Zdobywca 2. miejsca odebrał wiele cennych nagród, w tym pieniężną od ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Jeden z najlepszych w Polsce dzielnicowych "opiekuje się" częścią osiedla Markiewicza i Suchodołu

Młodszy aspirant Daniel Lendzio służy w policji od 6 lat, wcześniej był żołnierzem 6. Brygady Desantowo-Szturmowej w Krakowie. Przez 4 lata pracował w Warszawie, od 2 lat jest dzielnicowym w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Jego rejon to część osiedla Markiewicza i część Suchodołu.