Podwale i Grodzka. Będzie nowy dywanik

Rusza sezon remontowy na drogach. Miasto przymierza się już do prac w samym centrum. Na pierwszy rzut pójdą ulice: Podwale i Grodzka. Będzie na nich nowa nawierzchnia.
W ciągu najbliższych tygodni na ul. Podwale położona zostanie nowa nawierzchnia

Równo rok temu na ul. Podwale pracowały koparki i ekipa od wymiany podziemnych sieci. Dziury po wykopach zostały załatane, ale o estetyce i komforcie jazdy raczej nie można było mówić. Dopytywany wtedy o nową nawierzchnię magistrat odpowiadał, że owszem dywanik będzie, ale na wiosnę 2016 roku. Słowa dotrzymał.

Sezon remontowy właśnie się rozpoczyna, a ul. Podwale idzie na pierwszy ogień.

- Ul. Podwale zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do skrzyżowania z ul. Czajkowskiego. Przebudowana zostanie także część ul. Czajkowskiego - odcinek od skrzyżowania z ul. Podwale oraz z ul. Tkacką do mostu nad rzeką Lubatówką – informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu.

Remont obejmuje położenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz częściową poprawę nawierzchni chodników.

Wyremontowana będzie też ul. Grodzka

Miasto przymierza się także do remontu ul. Grodzkiej. - Nowa nawierzchnia asfaltowa wykonana będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Parkową do wiaduktu kolejowego – mówi Joanna Sowa.

W obydwu przypadkach trwają postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawcy remontów. Same prace mają się zakończyć w maju.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward