Po wichurze: zerwane dachy, powalone reklamy i drzewa videocam photo_camera

W nocy z soboty na niedzielę (9/10.03) przez Krosno i okolice przeszła wichura. Silny wiatr zerwał m.in. część dachu w budynku mieszkalnym na Osiedlu Generalskim przy ul. Hallera oraz dach na magazynie Nowego Stylu przy ul. Zręcińskiej. Skutki wichury widoczne są w całym mieście - na ulicach leżą gałęzie, pozrywane są banery.
Zerwany dach na budynku mieszkalnym na ul. Hallera
Damian Krzanowski
Blok został wybudowany w latach 2011-12
damian krzanowski
Nocna wichura zdarła też gromne połacie blachy (70m2 z części biurowej i 250 m2 z części magazynowej) z dachu magazynu wyprzedażowego krzeseł Nowego Stylu przy ul. Zręcińskiej w Krośnie:
W całym mieście wiatr pozrywał banery...
damian krzanowski
...i powywracał reklamy
damian krzanowski
W Polance wiatr wywrócił i zniszczył konstrukcję blaszanego garażu.   W usuwaniu blachy z drogi brała udział OSP Polanka
tomasz kasza
Uszkodzony komin w jednym z domów na ul. Hutniczej
czytelnik
Uszkodzone ogrodzenie przy boisku szkolnym "Naftówki" na ul. Bohaterów Westerplatte
czytelnik
Jedno z wielu powalonych drzew w Parku Leśnym Dębina w Krościenku Wyżnym
czytelnik
Powalone drzewo na ul. Prządki
czytelnik
Złamane drzewo na wałach przy Lubatówce
czytelnik

Sygnały od naszych Czytelników:

  • W opłakanym stanie są cmentarze. "Samo szkło ze zniczy".
  • Pomiędzy blokami przy ul. Niepodległości 20 i 18 złamane jest drzewo. 
  • Naprzeciw Zajazdu Kasztelan wywrócony jest duży billboard. Jadąc dalej DK28, zniszczona jest reklama przy Kleberg. Niedaleko domów weselnych wywrócone są 2 drzewa. 

Przez całą noc w różnych miejscach interweniowali strażacy. Do tej pory mają ręce pełne roboty.

Czy wiecie o innych skutkach wichury w Krośnie? Dysponujecie zdjęciami? Czekamy na listy: redakcja@krosno24.pl

Kolejna wietrzna noc

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewiduje, że w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11.03) wystąpi silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 60 km/h, w porywach miejscami od 70 do 90 km/h z zachodu. Prognozy pogody wskazują, że największe nasilenie zjawiska może wystąpić nad ranem, między godz. 3.00-7.00.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person valderama
11.03.2019 12:35

Wichury się zdarzają i niestety nie mamy na to wpływu, ale dziwi fakt  że uszkodzony został blok stosunkowo bardzo młody ( oś. Generaslkie) a "wielka płyta| jak widać jest bardziej odporna na takie zjawiska pogodowe. 

person
valderama
na forum od listopada 2017
person pav_
11.03.2019 11:31

Nie przesadzajmy, marcowe burze zawsze się zdarzały. Co najmniej kilka takich podobnych do tej ostatniej doskonale pamiętam. Nie jest to nic nadzwyczajnego o tej porze roku, tylko konstrukcje przez nas budowane są coraz bardziej "dziadowskie". Żyjemy w czasach błyskawicznej informacji i wszechobecnych mediów, wszystkie podobne wydarzenia natychmiast do nas docierają niezależnie od odległości i od tego czy nas dotyczą. Czy to dobrze ? Nie jestem przekonany, często jest nam ta informacja nie potrzebna, obciąża naszą psychikę.

person
pav_
na forum od listopada 2017
person stalowymściciel
11.03.2019 08:52

Nie Globalne Ocieplenie(bo to określenie jest już niemodne)tylko Zmiany Klimatyczne... Tak się teraz powinno mówić... Pozdrawiam

person
stalowymściciel
na forum od września 2018
person Shemhamforash89
10.03.2019 18:53

Pamięta ktoś taką wichure w naszym mieście w Marcu? Kolejny dowód na to że globalne ocieplenie istnieje i niestety podobne zjawiska pogodowe lub gorsze będą występować coraz częściej

person
Shemhamforash89
na forum od listopada 2017
person ULWIG
10.03.2019 15:49

Kto tak zaprojektował  te wypuszczane dachy , chyba nie wziął pod uwagę tych wichur wiejących z przełęczy Dukielskiej.

person
ULWIG
na forum od listopada 2017
person Niki_Manifesto
10.03.2019 13:45

Dopóki nie potrzeba interwencji służb miejskich, nic zagrażającego mieniu i życiu się nie dzieje, wszystko jest dobrze. Tego typu zdarzenia wraz z dramatycznymi skutkami są sprawdzianem dla Miasta i samych mieszkańców czy potrafimy wziąć odpowiedzialność za własne i publiczne mienie, reagować na zgłoszenia oraz nieuchronne konsekwencje działania sił natury, czy w ogóle interesujemy się tym, co mamy w swoim otoczeniu, na posesjach i osiedlach, nie czekając na rozmach zdarzeń.

person
Niki_Manifesto
na forum od listopada 2017
starstarstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (14) forward