Pieniądze na koncie, umowa podpisana. KHS sprzedane

W czwartek i piątek (25-26.08) dopełniono formalności związanych ze sprzedażą KHS - spółka Krosno Glass przelała pieniądze i podpisała akt notarialny, stając się oficjalnie nowym właścicielem legendarnego zakładu.
Należąca do funduszu Coast2Coast spółka Krosno Glass kupiła hutę za ponad 185 mln zł. Jej prezes Adam Pietruszkiewicz zapowiada inwestycję i rozwój zakładu

Opiewająca na ponad 121 mln zł oferta kupna huty, złożona przez spółkę Krosno Glass, została przyjęta przez sąd podczas lipcowego przetargu na sprzedaż pozostającego od 2009 roku w upadłości zakładu. Zwycięzca przetargu miał miesiąc na dopełnienie formalności – wpłacenie pieniędzy i podpisanie aktu notarialnego.

Sprzedaż huty została sfinalizowana w czwartek i piątek (25-26.08). - W czwartek spółka Krosno Glass wpłaciła pieniądze – ponad 185 mln zł, ponieważ do 121 mln zaproponowanych w ofercie trzeba było doliczyć wartość zapasów i nakładów inwestycyjnych – informuje Marek Leszczak, który przez 7 lat pełnił funkcję syndyka KHS. - W piątek natomiast podpisaliśmy akt notarialny, a tym samym zakończyliśmy sprzedaż zakładu. Cieszę się, że przetarg został rozstrzygnięty z sukcesem. Przez okres upadłości likwidacyjnej udało się utrzymać produkcję w spółce i jestem przekonany, że fundusz Coast2Coast dzięki swojemu doświadczeniu i wsparciu kapitałowemu będzie z powodzeniem kontynuował rozwój spółki na rynkach międzynarodowych. Poza tym, cena sprzedaży pozwoli na zaspokojenie wierzycieli w wysokim stopniu – dodał.

- Jesteśmy dumni, że stajemy się właścicielem spółki z wieloletnią tradycją w produkcji szkła gospodarczego o najwyższej jakości, szczególnie w produkcji ręcznej. Przejmujemy spółkę sprawną operacyjnie, z silną pozycją w Polsce i na rynkach eksportowych oraz rozpoznawalną marką. Jednocześnie mamy dalekosiężne plany rozwoju KROSNA przez najbliższe kilkanaście lat, zamierzające do zwiększenia obrotów spółki oraz do poprawy jej rentowności i unowocześnienia bazy produkcyjnej poprzez długoterminowe plany inwestycyjne. Wierzymy, że stając się częścią globalnej platformy Marlin Homeware, KROSNO powiększy zakres swojej działalności eksportowej m.in. poprzez sprzedaż produktów spółki naszymi kanałami dystrybucji - zapowiada Adam Pietruszkiewicz, prezes należącej do funduszu inwestycyjnego Coast2Coast spółki Krosno Glass i dyrektor biura funduszu Coast2Coast w Polsce.

Przejęcie huty przez fundusz Coast2Coast to szansa dla zakładu, uważają władze KHS

Dariusz Gawroński, Dyrektor Generalny KHS, jest natomiast przekonany, że przejęcie huty przez fundusz stanowi szansę dla zakładu, który przez siedem lat działał w warunkach upadłości. - KROSNO to spółka z dużym potencjałem w Polsce, jak i na rynkach eksportowych. Zakład wymaga unowocześnienia parku maszynowego oraz rozszerzenia rynków zbytu, a długoterminowe plany nowego inwestora wpisują się w te potrzeby – podkreśla.

Kupno krośnieńskiego zakładu to druga inwestycja funduszu Coast2Coast w Polsce. Kilka miesięcy temu fundusz przejął firmę Sonko sp. z o.o. - lidera producentów wafli ryżowych. - Fundusz skupia się obecnie na inwestycjach w trzech obszarach: dóbr konsumpcyjnych, farmaceutyków oraz produktów wyposażenia domu. Inwestycja w KROSNO wpisuje się w długoterminową strategię funduszu, który w ramach swojej działalności zamierza rozwijać globalną platformę produktów dla domu pod parasolem Marlin Homeware. Od dziś do tej grupy, poza niedawno nabytą spółką Albi w Australii, dołącza także KROSNO – cieszy się Adam Pietruszkiewicz.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward