Oto najpiękniejsze ogrody Krosna

Przede wszystkim trzeba kochać kwiaty - twierdzą właściciele najładniejszych krośnieńskich ogrodów. Rozstrzygnięty został właśnie (27.09) konkurs Urzędu Miasta na najpiękniejsze ogrody, balkony i otoczenie firm.
Kwiaty w ogrodzie obok domu dziecka prowadzonego przez siostry józefitki (ul. Grodzka)

Była to już druga edycja konkursu ogłoszonego przez prezydenta Krosna. Chodziło o to, by dowartościować właścicieli najpiękniejszych ogrodów i balkonów, bo przyczyniają się oni do tworzenia sympatycznego wizerunku miasta.

W tym roku konkurs rozstrzygany był w czterech kategoriach: 1. najciekawsza kompozycja roślin, 2. aranżacja balkonu lub tarasu, 3. detal architektoniczny w zestawieniu przestrzennym, 4. otoczenie firmy.

Zgłoszone do konkursu miejsca odwiedziła specjalna komisja, która dokonała ich oceny. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne od 200 do 800 zł. Publikujemy galerie zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych miejsc.

1. Najciekawsza kompozycja roślin

Ocenie podlegały: walory estetyczne, odniesienie do zestawień kolorystycznych, umiejętność łączenia roślin w kompozycjach mieszanych, różnorodność i dobór roślin.

I miejsce - Urszula Kotarba

Urszula Kotarba: - Tym ogrodem zajmuje się już od 10 lat. Kompozycja roślinna składa się m.in. z wrzosów, azali, rododendronów. To mój pierwszy start w konkursie.

II miejsce - Piotr Bartnik

III miejsce - Danuta Wulf

Wyróżnienie - Stanisław Bazan

Wyróżnienie - Lucyna Folta

Wyróżnienie - Anna Drozd

2. Aranżacja balkonu

Ocenie podlegały: pomysłowość i oryginalność rozwiązań kompozycji roślin w odniesieniu do założeń funkcji użytkowej, wypoczynkowej, rekreacyjnej.

I miejsce - Beata Łopatkiewicz

Beata Łopatkiewicz: - Na balkonie mam mnóstwo kwiatów, krzewów, a nawet prawdziwe wino. Po prostu kocham kwiaty i dlatego mój balkon tak wygląda.

II miejsce - Adela Chodorowska

III miejsce - Janusz Pluczyński

3. Detal architektoniczny w zestawieniu przestrzennym

W tej kategorii istotnym był efekt włączenia detalu dla podkreślenia nastroju przyjętego typu ogrodu, balkonu, tarasu.

I miejsce - Barbara Guzik

II miejsce - Wojciech i Jolanta Krukierkowie

II miejsce (ex equo) - Janusz Hanus

Janusz Hanus: - Za domem mam skarpę, bo jak budowano most korczyński to dałem na nasypy ziemię z ogrodu. Skutek jest taki, że mamy 6 metrów różnicy wysokości na działce. Ponieważ baliśmy się z żoną, że zacznie "zjeżdzać", więc podmurowaliśmy ją kamieniem rzecznym. Przygotowanie skarpy trwało 8 lat.

III miejsce - Grażyna Tomasik

4. Otoczenie firmy

W tej kategorii oceniany był zgłoszony "zielony fragment firmy" w odniesieniu do otoczenia. Ta kategoria nie cieszyła się zbyt dużą popularnością, postawione kryteria spełniała tylko jedna firma, a właściwie instytucja.

I miejsce - Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa (dom dziecka)

Siostra Agnela: - Zdecydowałyśmy się na zaprojektowanie takiego ogrodu, ponieważ znajduje się przy domu dziecka. Chcieliśmy zwrócić uwagę dzieciom na estetykę, piękno i radość, której nie zaznały w swoich rodzinnych domach. Ten ogród wymaga dużej pielęgnacji.

W tym roku konkurs cieszył się większą popularnością niż w ubiegłym. Prezydent miasta obiecuje, że w roku przyszłym również zostanie zorganizowany taki konkurs.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)