Orkiestra zebrała na razie ponad 188 tysięcy zł. Czy padnie rekord? photo_camera

"Żadnych nieprzyjemności, sama pozytywna energia" - tak organizatorzy podsumowują 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krośnie. Na tę chwilę znana jest wyłącznie kwota z wpłat gotówkowych. Cały czas trwają aukcje Allegro i zbiórki na eSkarbonce.
12 stycznia odbył się 28. Finał WOŚP
Damian Krzanowski

W miniony weekend (10-12.01) wolontariuszy WOŚP można było spotkać w całym mieście. Było ich kilkuset. Zbiórkom towarzyszyły atrakcje i wspólne zabawy. 

- Byłem mile zaskoczony frekwencją i pozytywnymi emocjami podczas każdego z wydarzeń. Popularnością szczególnie cieszył się bal karnawałowy, zajęcia sportowe na Hali MOSiR i morsowanie, które w tym roku po raz pierwszy w ramach WOŚP odbyło się nad rzeką - mówi szef krośnieńskiego sztabu Krzysztof Urbanek.

Nad Wisłokiem zgromadziło się około 130 osób. Dla niektórych była to okazja do pierwszego morsowania. Najmłodszą uczestniczką okazała się dwuletnia Milena.  

Podczas balu "u Olafa" dzieci po brzegi wypełniły halę MOSiR przy ul. Legionów. Czekał na nich m.in. dmuchany zamek, występy taneczne, a także wypożyczalnia karnawałowych strojów. - To było duże wydarzenie, które przerosło nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się aż tylu dzieci - mówią organizatorzy. 

Pośród atrakcji znalazły się także quady, bieg "Policz się z cukrzycą", pokazy ratownictwa, koncerty i licytacje na scenie.

Po raz pierwszy w ramach WOŚP morsowanie odbyło się nad Wisłokiem
damian krzanowski

Dwulatka była najmłodszą z ponad 100 morsów, które brały udział w finale WOŚP
damian krzanowski
Co roku bal cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i rodziców 
damian krzanowski
Dużym zainteresowaniem cieszyły się quady, którymi można było jako pasażer jeździć obok hali sportowej 
damian krzanowski
Start biegu "Policz się z cukrzycą"
damian krzanowski
Pokaz ratownictwa podczas pozorowanego wypadku
damian krzanowski
Do późnego wieczora ludzie przekazywali datki do skarbonek wolontariuszy
damian krzanowski
Na scenie wystąpiło kilka zespołów, które muzyką rozgrzewały publiczność 
damian krzanowski

Na razie zebrano ponad 188 tysięcy złotych. To kwota, która obejmuje zbiórki do puszek oraz licytacje dzieł sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych. Uzyskano z nich ponad 15 tysięcy złotych. W piątkowy wieczór (10.01) szczególną uwagę licytujących zyskały dwa obrazy. Pierwszy z nich to "Maping" Piotra Worońca Jr, drugi to tryptyk "Studium autoportretu" Piotra Wójtowicza. Każdy z nich zakupiono za 1000 zł. 

Licytację ponad 60 dzieł sztuki prowadził dyrektor Liceum Plastycznego Zbigniew Gleń
adrian krzanowski
Piotr Woroniec Jr "Maping"
bwa krosno

Nadal licytować można na Allegro, gdzie jeszcze przez kilka dni znajdziemy parę ciekawostek m.in. lot balonem, wycieczkę do Sejmu, kurs prawa jazdy czy terapię tlenową w komorze hiperbarycznej. Z zakończonych aukcji największą kwotę zdobył Fiat 126p z autografem Jurka Owsiaka. Wylicytowano go za 6800 zł

Krośnieński sztab WOŚP i pracownicy LO-STARK z wizytą u Jurka Owsiaka w Warszawie 
wojciech zborowski

Rok temu po pierwszym podsumowaniu sztab ogłosił kwotę 150 tysięcy, a ostatecznie zebrał 255 tysięcy złotych. 

- Są szanse na rekord. Liczymy na to! - mówi Krzysztof Urbanek. Informacje o całkowitej kwocie zebranej w Krośnie, zostaną podane najpóźniej z początkiem marca. 

Zobacz wszystkie zdjęcia z 28. finału WOŚP.

ZOBACZ TEŻ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person toja71113
15.01.2020 07:03

BRAWO KROSNO ! JESTEM Z WAS BARDZO DUMNA !

person
toja71113
na forum od listopada 2017
person canina
14.01.2020 23:47

Wspaniale, że są ludzie z pasją i sercem, którzy swoją pozytywną energią i entuzjazmem potrafią zarazić i zmotywować innych do działania, jak Gosia Nikody główny organizator balu "U Olafa". Brawo Gosia!

person
canina
na forum od listopada 2017
person wed
14.01.2020 22:10

Patrząc na te zdjęcia i relację w TVN to rzeczywiście super impreza, która łączy ludzi, dużo atrakcji dla dzieci i szczytny cel. Wszystkie miasta też na tym korzystają. To ciekawe dlaczego w "misyjnej" publicznej TV poświęcono tej imprezie 0,5 minuty !!!! a następnie przez 6 minut opluwano Owsiaka. Dożyłam czasów znanych mi z opowiadań dziadków z lat 60-tych tzw. głębokiej komuny.

person
wed
na forum od listopada 2017
starstar
WSZYSTKIE KOMENTARZE (8) forward