Odmienna lekcja języków obcych

Czy w szkole można uczyć się języków obcych inaczej niż poprzez wkuwanie słówek i sprawdziany? Można. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie odbył się (4.03) kolejny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie śpiewali w różnych językach, nawet po włosku.
Organizację Festiwalu Piosenek Obcojęzycznych zapoczątkowali nauczyciele języków obcych
Damian Krzanowski

Festiwal organizowany jest w „Elektryku” corocznie od 1996 r. Przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się Festiwal Kolęd Obcojęzycznych, a w marcu Festiwal Piosenek Obcojęzycznych. – To już szkolna tradycja – mówi Małgorzata Piądłowska, nauczycielka języka niemieckiego, główna organizatorka obu festiwali.

Sala marmurowa, na której odbywał się festiwal, pękała w szwach
damian krzanowski

Na scenie sali marmurowej basenu w Turaszówce wystąpiło ponad 60 uczniów, głównie klas językowych z "Elektryka", ale także z innych szkół. – Uczniowie sami dobierają sobie repertuar. Są piosenki poetyckie i rockowe. Śpiewają w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim. Zdarzają się nawet piosenki po łacinie i po włosku – mówi Małgorzata Piądłowska.

W ZSP nr 5 nie ma lekcji muzyki, mimo to wielu uczniów śpiewa w różnych grupach muzycznych
damian krzanowski

Uczniom podobają się takie zajęcia: - To nauka przez zabawę – mówi Marek, przysłuchując się kolejnym występom.

Celem festiwalu jest pogłębianie znajomości języków obcych, otwartość na inne kultury, dobra zabawa i integracja społeczności uczniowskiej.

Celem festiwalu jest pogłębianie znajomości języków obcych, otwartość na inne kultury, dobra zabawa i integracja społeczności uczniowskiej.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)