Nowe autobusy dla MKS: Volvo, Autosan i MMI chcą wozić mieszkańców Krosna

W czwartek (14.12) otworzono oferty na zakup nowych autobusów dla MKS. Choć przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty, wiele wskazuje na to, że na ulice Krosna wyjadą pojazdy marek Volvo i Autosan oraz firmy MMI.
Za zakup 21 nowoczesnych autobusów Miasto gotowe jest zapłacić ponad 30 mln zł
Volvobuses

Przterag na zakup 21 nowych autobusów dla MKS ogłoszono na początku listopada br. To najważniejsza część wartego ponad 38 mln zł i realizowanego przy wsparciu środków unijnych projektu modernizacji komunikacji miejskiej w Krośnie.

Przetarg podzielono na 3 części: zakup 11 niskopodłogowych autobusów z napędem hybdrydowym spalinowo-elektrycznym, 8 niskopodłogowców z napędem spalinowym oraz 2 mniejszych pojazdów (klasa MINI) z obniżonym wejściem i napędem spalinowym.

Vovlo 7900 - nowoczesna, niskopodłogowa hybryda, która być może wozić będzie krośniań już pod koniec przyszłego roku
volvobuses

W czwartek 14 grudnia dokonano otwarcia ofert. Wcześniej Miasto poinformowało o kwocie, jaką jest w stanie zapłacić łącznie za wszystkie autobusy. To prawie 30,2 mlz zł brutto, w tym około 19,75 mln zł za hybrydy oraz odpowiednio 8,85 mln zł i 1,6 mln zł za większe i mniejsze autobusy spalinowe.

Dla każdej z części przetargu wpłynęło po jednej ofercie. Autobusy hybrydowe dla Krosna gotowa jest dostarczyć szwedzka marka Volvo, która za komplet modeli 7900 zaproponowała kwotę 19,4 mln zł. Ofertę na dostawę 8 autobusów spalinowych złożył sanocki Autosan (model SanCity 10LF), który obliczył ich koszt na 8,5 mln zł. O dostawę 2 najmniejszych pojazdów stara się firma MMI ze Zbyszewa (1,5 mln zł za modele Iveco 72C Urby).

Do przetargu stanęła także sanocka firma Autosan, która zaproponowała osiem 8 modeli SanCity 10LF
Autosan

Wszystkie oferty mieszczą się w granicach cenowych wyznaczonych przez urząd miasta. - Na razie nie możemy jednak mówić o rozstrzygnięciu przetargu - zastrzega dr Tomasz Soliński, wiceprezydent Krosna. - Potrzebujemy kilku tygodni na przeanalizowanie, czy złożone oferty spełniają wszystkie ustalone przez nas kryteria.

Firma MMI ze Zbyszewa chce dostarczyć do Krosna dwa pojazdy, prawdopodobnie zbudowane na bazie Iveco
MMI

Jeśli tak, z firmami podpisane zostaną umowy. Według warunków przetargu większe autobusy mają zostać dostarczone do Krosna najpóźniej 1 października 2018 roku, a dwa mniejsze pojazdy do końca sierpnia przyszłego roku.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person charliep
18.12.2017 14:33

do polmos

poczytaj uwaznie artykul a potem krytykuj. Typowy malkontent, który zapewne nawet nie rozumie zeby dostac dotacje z unii nalezy spelnic wymogi projektu, ktory przewiduje zakup równiez autobusow spalinowych. No ale tak najlepiej zabrac glos w sprawie o ktorej sie nie ma pojecia i ponarzekac dla zasady. Zastanow sie zanim cos napiszesz

person
charliep
na forum od listopada 2017
person kotpali
18.12.2017 13:49

Autobus "obcy" jest piękny.A ten sanocki patriotyczny -w stylistyce "pudło na kołach,a ten drugi patriotyczny w stylu "dziwoląg".Obydwie te konstrukcje to zbiór zachodnich  podzespołów zamkniętych  w polską siermiężną skorupę,klepaną jak w tzw epoce komunizmu. Patriotyczne podejście do gospodarki tak naprawdę jej szkodzi.Nie musimy konkurować-nie musimy się wysilać,bo i tak kupią.

person
kotpali
na forum od listopada 2017
person loginka1
18.12.2017 12:39

Absolutnie należy wesprzeć polski przemysł. Nie wyobrażam sobie, żeby nie padło na Autosan albo MMI. Nauczmy się wreszcie patriotyzmu gospodarczego. Podobnie każdy z nas - jeśli chodzi o zakupy codzienne. Dawajmy sobie pracę i wspierajmy się w tych coraz bardziej dziwnych czasach. Wybór polskich sklepów jest duży, nawet w Krośnie i asortyment w nich ani gorszy (wręcz lepszy), ani droższy niż w obcych, przereklamowanych sieciach.

person
loginka1
na forum od listopada 2017
person polmos
18.12.2017 12:27

Wszystkie miasta w transporcie miejsckim powoli odchodzą od spalin, a my się w spaliny pchamy na kolejne 30 lat . Brawo ! Medal się komuś należy. Medal warkoczący jak diesel i śmierdzący jak smog.

person
polmos
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (11) forward