NaprawmyTo.pl: widzisz usterkę w mieście? Zgłoś ją

Krosno rozpoczęło testy platformy NaprawmyTo.pl. Serwis umożliwia szybkie wskazywanie usterek w mieście: nierównych chodników, uszkodzonych ławek, czy błędnego oznakowania. Zgłoszenia trafiają do magistratu, a odpowiednie służby mają się nimi niezwłocznie zająć.
Za pośrednictwem platformy każdy może zgłosić problem, z którym zetknął się w mieście

- Platforma internetowa NaprawmyTo.pl to nowoczesne narzędzie, które pozwala społeczności lokalnej współdecydować o najbliższej przestrzeni publicznej. Każda osoba, która zauważy usterkę czy problem, może ją w prosty sposób zgłosić - informuje w komunikacie magistrat, który testował będzie platformę do końca 2016 roku. Na korzystanie z niej dotychczas zdecydowało się kilka miast, m.in. Lublin, Wałbrzych i Dąbrowa Górnicza. Jeśli testy wypadną pomyślnie i platforma okaże się przydatna także w Krośnie, Miasto korzystać będzie z niej na stałe, zapowiada prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Do końca roku platforma będzie testowana

Zasada działania platformy jest prosta: najpierw ściągamy aplikację na telefon (można ją ściągnąć tutaj), następnie, gdy poruszając się po mieście natrafiamy na usterkę – nierówny chodnik, dziurę w drodze lub uszkodzony element infrastruktury (ławkę, kosz na śmieci, kwietnik, znak) – robimy zdjęcie, krótko opisujemy problem, określamy jego kategorię i go zgłaszamy (aplikacja powinna sama wskazać lokalizację problemu na mapie). Można także skorzystać z tradycyjnej strony internetowej, która znajduje się pod adresem NaprawmyTo.pl/krosno i zgłosić usterkę np. z domowego komputera. Usterki zgłaszać można albo po utworzeniu konta na platformie, albo anonimowo. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do wydziału, który ma w swoim zakresie usuwanie usterek konkretnej kategorii.

Poprzez platformę zgłoszono już ponad 50 usterek w miejskiej przestrzeni

Na platformie są już pierwsze zgłoszenia, które dotyczą m.in. dziur w drogach, mylącego oznakowania czy niedziałającego oświetlenia. - Liczę na to, że ta platforma znacznie ułatwi rozwiązanie problemów występujących w mieście, które można bardzo łatwo i szybko usunąć. Nie potrzeba do tego petycji, teraz nawet nie trzeba specjalnie przychodzić do urzędu z pismem – podkreśla zalety platformy Piotr Przytocki.

Za ewentualne trwałe korzystanie z platformy urząd będzie musiał zapłacić. "Miesięczny koszt dostępu do usługi wyliczany jest z osobna dla każdej z gmin, uwzględniając jej wielkość. Szacunkowa kwota wynosi ok. 1 grosz od mieszkańca gminy miesięcznie, choć dla mniejszych gmin ten przelicznik jest nieco większy, a dla większych nieco mniejszy" - czytamy na platformie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)