Na stadionowych nieużytkach powstały korty

Gotowe są już dwa nowe korty, które powstały na nieużytkach stadionu przy ul. Legionów. Grę na nich zainaugurowali zawodnicy międzynarodowego turnieju Tennis Europe. Na co dzień korty służyć będą podopiecznym Krośnieńskiej Akademii Tenisa Prince oraz mieszkańcom.
Baza sportowa Krosna powiększyła się o dwa nowe korty tenisowe

Budowa kortów tenisowych na nieużytkach stadionu Karpat Krosno rozpoczęła się na początku br. W roli inwestora wystąpiła Krośnieńska Akademia Tenisa Prince, która wydzierżawiła teren od Miasta. Nowe obiekty sportowe niezbędne były akademii do szkolenia podopiecznych oraz do starania się o organizację turniejów, w tym zawodów na międzynarodowym szczeblu.

W ciągu kilku miesięcy leżący odłogiem teren o wymiarach 38x38 metrów został wykarczowany, zniwelowany i odwodniony, a następnie wyłożony kolejnymi warstwami utwardzającymi. Na wierzchu rozprowadzono mieszankę glinki i mączki tenisowej, a teren obiektów ogrodzono siatką.

Chrztem bojowym dla nowych kortów był turniej Tennis Europe, który odbył się na obiektach Akademii Prince w 2. poł. czerwca. - Tennis Europe to międzynarodowe zawody dla dzieci do lat 12, rozgrywane pod auspicjami ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisowej – red.). W Polsce odbywa się tylko jeden turniej z serii Tennis Europe, właśnie w Krośnie. Aby otrzymać jego organizację, musieliśmy zapewnić minimum pięć kortów tenisowych. Dzięki dwóm nowym obiektom wymóg ten udało się spełnić – cieszy się Tomasz Jezierski, wiceprezes Krośnieńskiej Akademii Tenisa Prince.

Tomasz Jezierski, wiceprezes Krośnieńskiej Akademii Tenisa Prince

W turnieju rywalizowało kilkudziesięciu młodych tenisistów z Europy, w tym najlepsi zawodnicy z Polski. - Mieliśmy też reprezentację Krosna – Wojtka Malinowskiego – który odpadł w 2. rundzie, przegrywając z zawodnikiem z Portugalii. Zdobył jednak bezcenne doświadczenie udziału w dużym, międzynarodowym turnieju – podkreśla Tomasz Jezierski.

Władze akademii rozważają zainwestowanie w dwa dodatkowe korty, zlokalizowane obok nowo wybudowanych. - Nadal jest tam sporo nieużytków, więc wydaje mi się, że Miasto nie powinno mieć nic przeciwko. Zwłaszcza, że planowana budowa trybuny na stadionie "zabierze" nam jeden z kortów. Oczywiście wcześniej musimy uzgodnić wszystko z piłkarzami i żużlowcami – zdradza Tomasz Jezierski, którego wielkim marzeniem jest zorganizowanie w Krośnie turnieju seniorów, z pulą nagród około 10 tys. dolarów, na który zjechaliby zawodnicy klasyfikowani w rankingu ATP.

Z nowych kortów korzystać będą na co dzień podopieczni akademii oraz mieszkańcy Krosna, którzy mogą je wynająć. - Gorąco zachęcamy, aby krośnianie zainteresowali się tenisem i spróbowali w niego zagrać. Teraz, dzięki dwóm nowym kortom, nie powinno być problemów ze zbyt dużym obłożeniem obiektów – zapewnia Tomasz Jezierski.

Większa liczba kortów oznacza większe możliwości, m.in. szanse na organizację w Krośnie dużych turniejów tenisowych

Okazją do spróbowania własnych sił w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu będą "Wakacje z tenisem" – program tenisowych szkółek wakacyjnych. W jego ramach, w lipcu i sierpniu Prince oferuje prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów codzienne, trwające 1,5 godziny zajęcia dla dzieci i dorosłych. Koszt tygodniowego uczestnictwa – 100 zł.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward