Na Rynku rozkładają się pierwsze ogródki

Letnia pogoda, która zagościła już w połowie kwietnia, sprzyja wyjściu na piwo na świeżym powietrzu. Na krośnieńskim rynku rozłożyły się (13.04) pierwsze ogródki gastronomiczne.
Osama Kamal - właściciel Marhaby, na drugim planie ogródek restauracji Stare Krosno
Adrian Krzanowski

Pierwszym lokalem, który umożliwił wypicie kawy na krośnieńskim rynku w tym sezonie  był Michel Cafe. Gospodarze lokalu już jakiś czas temu ustawili na podcieniach wygodne fotele wiklinowe, a na nich poduszki i koce.

Wygodne fotele z poduszkami i kocami przed Michel Cafe na podcieniach
adrian krzanowski

Ponieważ najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciepło i słonecznie - temperatury mogą sięgnąć nawet 24 stopni - część restauratorów zadbała o to, by odwiedzających rynek ugościć już w ogródkach.

W piątek (13.04) ogródki otworzyły dwie restauracje: Stare Krosno (dawniej było tam Cafe Antonio) oraz Marhaba. W weekend powstaną kolejne miejsca do degustacji na świeżym powietrzu. Ogródek otworzy też kawiarnia Michel Cafe, a Sweet Rock Cafe rozłoży kilka stolików przy samym lokalu, na chodniku.

Lokalizacja ogródków (czerwonym kolorem oznaczono już czynne):

Klienci pozostałych lokali muszą się uzbroić w cierpliwość. Właściciele albo nie podjęli jeszcze decyzji, albo otworzą ogródki w późniejszym terminie, albo oczekują na odpowiednie zgody.

Restauracja Wino i Talerzyki oczekuje na koncesję na sprzedaż alkoholu. Ogródek tego lokalu zostanie otwarty najprawdopodobniej na przełomie kwietnia i maja, będzie umiejscowiony przy podcieniach, pomiędzy ogródkiem Marhaby i Michel Cafe.

Restauracja Posmakuj Krosno otworzy ogródek przed długim majowym weekendem. Podobnie postąpi Piwnica Wójtowska. Miesiąc później, 1 czerwca, ogródek otworzy Ambrozja. Klubokawiarnia Ferment planuje rozłożyć swoje sofy z palet i stoliki dopiero 1 lipca (jest to związane z remontem kamienicy przy ul. Portiusa 4, w której działa lokal).

Według nieoficjalnych informacji, wkrótce na rynku otworzy się też nowy lokal. W podziemiach obok Posmakuj Krosno powstanie Verona.

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person czned
15.04.2018 03:45

super sprawa !! nie moge sie doczekac zimnego piwka ze znajomymi na swiezym powietrzu

person
czned
na forum od marca 2018
person sarus
14.04.2018 13:14

w końcu, czekałam na to :)

person
sarus
na forum od kwietnia 2018
WSZYSTKIE KOMENTARZE (13) forward