Na kogo głosować. Lista kandydatów do Sejmu i Senatu

13 października 2019 (niedziela) odbędą się wybory do polskiego parlamentu. Publikujemy listę wszystkich kandydatów z naszego okręgu wyborczego do Sejmu oraz do Senatu. Należy postawić jeden znak "x" przy wybranym kandydacie do Sejmu oraz jeden znak "x" przy wybranym kandydacie do Senatu.
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
wikipedia

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 22 (Krosno-Przemyśl)

  • Ten okręg to część województwa podkarpackiego obejmująca obszary powiatów: bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miast na prawach powiatu: Krosno i Przemyśl
  • Tu do zdobycia jest 11 mandatów poselskich


Lista numer 1 - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE


1. Mieczysław KASPRZAK - ekonomista (Ostrów)

2. Aleksander MERCIK - mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych (Targowiska)

3. Zdzisław ZADWORNY - rolnik (Dachnów)

4. Małgorzata DACHNOWICZ - dziennikarz (Dubiecko)

5. Janusz HOŁYSZKO - dyrektor zarządzający (Drohojów)

6. Zbigniew KISZKA - socjolog (Urzejowice)

7. Zbigniew BOJKO - technik mechanik (Pikulice)

8. Barbara MAŁECKA - prawnik (Stary Dzików)

9. Marek KONOPKA - nauczyciel (Ustrzyki Dolne)

10. Krzysztof SAWIŃSKI - inżynier budownictwa (Lesko)

11. Anna ZALESZCZUK - archiwista (Jedlicze)

12. Sabina FAL - specjalista do spraw marketingu i handlu (Zagórz)

13. Iwona BARADZIEJ - fakturzystka (Cieklin)

14. Bogumiła HOŁOWACZ - pielęgniarka (Jarosław)

15. Janusz BARAŃSKI - socjolog (Jasienica Rosielna)

16. Emilia KOBIAŁKA-BANYŚ - specjalista do spraw kadr (Lesko)

17. Ryszard ZARYCHTA - nauczyciel (Przeworsk)

18. Małgorzata HORBACZ - nauczyciel (Szówsko)

19. Maria FEDACZYŃSKA - urzędnik samorządowy (Przemyśl)

20. Marek PASTUSZCZAK - nauczyciel (Sanok)

21. Marek SOKÓŁ - kierownik domu kultury (Olszanica)

22. Stanisław FRANCZAK - prezes (Dobieszyn)


Lista numer 2 - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


1. Marek KUCHCIŃSKI - parlamentarzysta (Przemyśl)

2. Anna SCHMIDT-RODZIEWICZ - parlamentarzysta (Jarosław)

3. Piotr URUSKI - parlamentarzysta (Sanok)

4. Piotr BABINETZ - historyk (Krosno)

5. Stanisław PIOTROWICZ - prawnik (Odrzykoń)

6. Adam ŚNIEŻEK - specjalista pracy socjalnej (Rzeszów)

7. Piotr PILCH - przedstawiciel władzy samorządowej (Przemyśl)

8. Teresa PAMUŁA - dyrektor zarządzający (Lubaczów)

9. Adam PAWLUŚ - prawnik (Jasło)

10. Tadeusz CHRZAN - przedstawiciel władzy samorządowej (Jarosław)

11. Lucyna PODHALICZ - socjolog (Przemyśl)

12. Dorota ŁUKASZYK - dyrektor zarządzający (Ustrzyki Dolne)

13. Adam DROZD - przedstawiciel władzy samorządowej (Sanok)

14. Ryszard JĘDRUCH - wyższy urzędnik samorządowy (Tryńcza)

15. Grzegorz PERS - lekarz (Przysieki)

16. Robert PIESZCZOCH - dyrektor zarządzający (Nadolany)

17. Joanna BRIL - nauczyciel akademicki (Jedlicze)

18. Alicja POCAŁUŃ - wyższy urzędnik samorządowy (Krzywe)

19. Joanna BURBEŁO - technik dentystyczny (Radymno)

20. Andrzej GUZIK - nauczyciel (Niżna Łąka)

21. Maria KUROWSKA - przedstawiciel władzy samorządowej (Dąbrówka)

22. Daniel KRAWIEC - radca prawny (Mirocin)


Lista numer 3 - SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ


1. Łukasz RYDZIK - analityk finansowy (Oleszyce)

2. Gabriel ZAJDEL - nauczyciel (Krosno)

3. Kamila MACKIEWICZ-ROSSMANITH - nauczyciel (Sanok)

4. Janusz JAGUSTYN - nauczyciel (Przemyśl)

5. Kamila PIOTROWSKA - farmaceuta (Brzozów)

6. Patryk FIC - student (Jedlicze)

7. Marzena CIWONIUK - pielęgniarka (Ustrzyki Dolne)

8. Dominik RYCZAN - historyk (Żurawica)

9. Iwona GORCZYCA - geolog (Wolica)

10. Adam BOGUSZ - nauczyciel (Temeszów)

11. Dagmara KUROPATWA - przedsiębiorca (Przemyśl)

12. Zbigniew WEŁYCZKO - pracownik ochrony (Ruda Różaniecka)

13. Ewa BARAN - nauczyciel (Krosno)

14. Wiesław WOŚ - pracownik administracyjny (Przemyśl)

15. Grzegorz ŻÓŁKOŚ - inżynier budownictwa (Krosno)

16. Radosław KRUKAR - ekonomista (Rymanów)

17. Monika ŚWIEBODA - pracownik administracyjny (Krosno)

18. Mirosław PIELA - technik leśnik (Zatwarnica)

19. Halina ITNER - pracownik administracyjny (Klimkówka)

20. Sebastian ŚWIEBODA - pośrednik w obrocie nieruchomościami (Przemyśl)

21. Łukasz STEBNICKI - nauczyciel (Przemyśl)

22. Piotr WOJNAROWSKI - dziennikarz (Sanok)


Lista numer 4 - KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ


1. Andrzej ZAPAŁOWSKI - nauczyciel akademicki (Przemyśl)

2. Adam BERKOWICZ - nauczyciel (Trzcinica)

3. Kazimierz KRĘŻAŁEK - specjalista kontroli jakości (Kobylany)

4. Robert STADNICKI - inżynier inżynierii chemicznej (Jasło)

5. Małgorzata ZYCH - historyk sztuki (Tarnobrzeg)

6. Jan KRZANOWSKI - emeryt (Krosno)

7. Michał SZWED - rolnik (Opaka)

8. Janusz ZIELIŃSKI - ratownik wodny (Ustrzyki Dolne)

9. Tomasz FILIP - informatyk (Jarosław)

10. Grażyna DUDZIŃSKA-SOBOLEWSKA - ekonomista (Jarosław)

11. Ryszard WOJTUCH - rolnik (Stary Lubliniec)

12. Jadwiga NADBRZESKA - technik technologii żywienia (Gniewczyna Łańcucka)

13. Aleksandra SIKORA - logistyk (Brandwica)

14. Marlena HRYSIO - student (Zapałów)

15. Aleksander DYGUŁA - przedsiębiorca (Tyczyn)

16. Anna PERŻYŁO - technik farmaceutyczny (Żurawica)

17. Witold DULĘBA - inżynier inżynierii środowiska (Sanok)

18. Joanna ANTOCHÓW - filolog polski (Przemyśl)

19. Zdzisław SOBOLEWSKI - mechanik automatyki przemysłowej (Surochów)

20. Paweł GOLBA - technik handlowiec (Jarosław)

21. Ewelina BOCHNIA - pracownik administracyjny (Dębica)

22. Jan ZUCHOWSKI - lekarz dentysta (Narol)


Lista numer 5 - KOALICJA OBYWATELSKA (PLATFORMA OBYWATELSKA, NOWOCZESNA, INICJATYWA POLSKA, ZIELONI)


1. Joanna FRYDRYCH - ekonomista (Targowiska)

2. Marek RZĄSA - nauczyciel (Przemyśl)

3. Wojciech BLECHARCZYK - nauczyciel akademicki (Sanok)

4. Józef SZKOŁA - inżynier geodeta (Jarosław)

5. Adam WOŚ - ekonomista (Czerce)

6. Ewa SAWICKA - nauczyciel (Przemyśl)

7. Antoni PIKUL - architekt (Jasło)

8. Barbara BALON - ekonomista (Krosno)

9. Jan ZYCH - przedstawiciel władzy samorządowej (Korczyna)

10. Iwona HOLCMAN - lekarz medycyny (Jałowe)

11. Roman KARAŚ - notariusz (Brzozów)

12. Marian RYZNAR - prawnik (Wiązownica)

13. Krzysztof KŁAK - ekonomista (Przeworsk)

14. Maria SŁOWIK - technolog żywienia (Święcany)

15. Michał JUREK - prawnik (Sanok)

16. Krzysztof WOTA - inżynier budownictwa (Ostrów)

17. Grażyna KOSTKA - nauczyciel (Przeworsk)

18. Marzena KNAP - technik sterylizacji medycznej (Lublica)

19. Tomasz BIAŁY - operator urządzeń przemysłu szklarskiego (Krosno)

20. Izabela ZAWOJSKA - ekonomista (Haczów)

21. Dariusz WOJAKOWSKI - socjolog (Rzeszów)

22. Waldemar ZADWORNY - nauczyciel (Dachnów)

Kandydaci do Senatu w okręgu nr 57

  • Okręg wyborczy obejmuje powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto Krosno.
  • Do zdobycia jest jeden mandat - senatorem zostanie ta osoba, która zdobędzie największą liczbę głosów.

1. Daria BALON - specjalista do spraw turystyki (Krosno) - kandydatka Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna,  Inicjatywa Polska, Zieloni)

2. Ryszard SKOTNICZNY - przedsiębiorca (Kombornia) - kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Skotnicznego (nie należy do partii politycznej)

3. Alicja ZAJĄC - biolog (Jasło) - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person zbych
09.10.2019 10:51

Pracodawcy chcą niższych kosztów pracy. Świat kultury i sztuki - wolności i dotacji państwa.Sfera bezrobotnych i dzieciorobów - współfinansowania i dodatków . Świat wiecznych zadymiarzy - łagodnego prawa i tolerancji. Wyznawcy ojca dyrektora-więcej dla kleru, więcej na tacę. Biedny podatnik słucha i patrzy i zastanawia się -komu dać swoja kasę ! !

person
zbych
na forum od listopada 2017
star
person zbraja
08.10.2019 23:04

Na kogo głosować ? Lista kandydatów do Sejmu bardzo długa, znalazło się na niej wiele osób zacnych , doświadczonych w działalności publicznej czy posiadających sukcesy w różnych dziedzinach życia . Dla wielu wyborców może być to problem , bo przecież głos można oddać tylko na jedną osobę . Może warto by trochę wybór ułatwić i podpowiedzieć na kogo nie głosować .

person
zbraja
na forum od listopada 2017
star
WSZYSTKIE KOMENTARZE (8) forward