Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Zawiera 9 pytań dotyczących sytuacji Krosna jako atrakcyjnego miejsca zamieszkania, dostępności jego infrastruktury, problemów społecznych, z którymi się boryka, kondycji rynku pracy czy najbardziej odpowiednich kierunków jego dalszego rozwoju.
Przykładowe pytania to:
Oprócz tego trzeba podać swoją metrykę: płeć, wiek, wykształcenie, status na rynku pracy oraz miejsce zamieszkania.
Ankietę można wypełnić online tutaj lub w wersji papierowej, którą otrzymamy w Urzędzie Miasta przy ul. Staszica lub Lwowskiej oraz w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej.
Wyniki posłużą do opracowania dwóch dokumentów: nowej Strategii Rozwoju Miasta na lata 2023-2030 oraz Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.
Strategia Rozwoju Miasta to dokument, który określa sposób zarządzania miastem i kierunki jego dalszego rozwoju z uwzględnieniem zmian społecznych, gospodarczych i środowiskowych. Pomaga w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Jest przygotowywana co kilka lat.
Natomiast Program Rozwoju Przedsiębiorczości określa działania, które m.in. wzmocnią potencjał Krosna jako miasta atrakcyjnego dla przedsiębiorców. Jest on finansowany w 85% ze środków unijnych i 15% z budżetu państwa.
Dobrze, że pytają co trapi zwykłych ludzi. Mam tylko nadzieję, że faktycznie wezmą pod uwagę odpowiedzi