Młodzież otrzymała dofinansowanie

Stowarzyszenie "Szkoła Liderów" i Stowarzyszenie "Krosno tętniące życiem" uroczyście przyznały dziś (13.03) granty finansowe dziewięciu grupom młodzieży ze szkół średnich, na realizację projektów edukacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej z małych miasteczek i wsi powiatu krośnieńskiego i jasielskiego.
Artykuł z archiwum 2002-2017

Przypomnijmy. „Beskidzkie Strumyki” to 6-miesięczna inicjatywa obu organizacji. Projekt, który trwa od listopada 2001 r. realizowany jest przy wsparciu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem inicjatywy jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich oraz małych miast. Więcej w naszej informacji z 8 stycznia oraz w specjalnym dziale w naszym portalu.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego. Granty w wysokości 800-1000 zł wręczał m.in. Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak i Dyrektor Generalny "Szkoły Liderów" Przemysław Radwan-Rohrenschef (na fotografii). Obecni byli także przedstawiciele Starostwa Jasielskiego, przedstawiciele władz gminnych, dyrektorzy szkół i opiekunowie.

Wśród 9 nagrodzonych grup są uczniowie szkół krośnieńskich m.in. z Zespołu Szkół Elektrycznych, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1. Oto krótka prezentacja ich inicjatyw.

Szkolny Klub Europejski przy Zespole Szkół Elektrycznych w Krośnie
Projekt "Celestynka": uczniowie krośnieńskiego "Elektryka" chcą utworzyć w Gimnazjum w Posadzie Górnej 3 kluby: turystyczny, artystyczny i dziennikarski. W ramach klubów, które będą też działać po zakończeniu projektu, gimnazjaliści nauczą się obsługi internetu, będą brać udział w bloku zajęć o przełamywaniu stereotypów, o tolerancji, o pracy w grupie, itp.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie
Projekt "Plastuś": licealistki z krośnieńskiego "Plastyka" chcą pobudzić w gimnazjalistach z Beska zainteresowanie sztuką poprzez zajęcia z rzeźby, malarstwa i rysunku, które będą prowadzone przy pomocy wykwalifikowanych nauczycieli. Ponadto ukażą twórczość znanych malarzy czy zaprezentują zabytki Krosna. Warsztaty pomogą również gimnazjalistom w przygotowaniu się do egzaminów wstępnych do PLSP.

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie:
Projekt "Moja mała ojczyzna": uczniowie krośnieńskiej "Naftówki" chcą przekazać swoją wiedzę gimnazjalistom z Iskrzyni. Planują zorganizować m.in. warsztaty geologiczne czy wycieczkę do rezerwatu "Prządki". Po zakończeniu inicjatyw edukacyjnych planowana jest organizacja imprezy integracyjnej dla uczniów całego Gimnazjum.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Krośnie
Projekt "Burza mózgów": Projekt skierowany jest do uczniów Gimnazjum w Targowiskach. 7-osobowa grupa uczniów z ZSZ nr 1 chce zorganizować 8 spotkań edukacyjnych z uczestnikami. Będzie to np. nauka umiejętności turystycznych (np. posługiwanie się kompasem), improwizacja współczesnego spektaklu teatralnego, prezentacja szkół średnich i zawodów, przybliżenie historii zamku "Kamieniec" itp. W nagrodę - na zakończenie spotkań - gimnazjaliści wyjadą na 2-dniową wycieczkę do Odrzykonia.

Okres marzec-maj będzie przeznaczony na realizację projektów uczniów szkół średnich na rzecz gimnazjalistów. Ten etap będzie nie tylko kolejnym doświadczeniem edukacyjnym dla grup animatorów, którzy w przyszłości łatwiej podejmą kolejne wyzwania w tej dziedzinie. Będzie przede wszystkim, działaniem na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i oddziaływania wychowawczego w małych środowiskach.

Na zakończenie oba stowarzyszenia planują zorganizować "giełdę pomysłów", na której uczestnicy zaprezentują oraz omówią swoje projekty. Modelowe inicjatywy będą upowszechniane.

Dziękujemy pani Elżbiecie Sikorskiej z Wydziału Promocji Krośnieńskiego Starostwa Powiatowego za udostępnienie zdjęć

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)