Młodzi piłkarze z Krosna w szerokiej kadrze Polski

Dwaj młodzi piłkarze Karpat Krosno: Kacper Cichoń i Krystian Lewiński zostali powołani do reprezentacji Polski do lat 15. To spory sukces klubu. Kacper jest wychowankiem Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno. - Wiedzieliśmy, że ten moment kiedyś nastąpi – cieszy się Grzegorz Raus, twórca Beniaminka.
Krystian Lewiński i trener Marcin Włodarski

Trener reprezentacji Polski do lat 15 Bartłomiej Zalewski podał kadrę na zgrupowanie selekcyjne, które w maju odbędzie się w Gutowie Małym (9-13.05). Wśród nazwisk młodych piłkarzy znalazły się te: Kacper Cichoń i Krystian Lewiński. Obydwaj to zawodnicy drużyny trampkarzy starszych Karpat MOSiR Krosno, trenujący pod okiem Marcina Włodarskiego.

- Zgrupowanie selekcyjne ma na celu wybór zawodników, którzy zostaną dokooptowani do właściwej kardy narodowej. Trafią tam ci, którzy pokażą się z najlepszej strony – mówi Marcin Włodarski. Krośnieński trener znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski - podczas rozegranego w Krośnie Turnieju Trzech Narodów wystąpił u boku trenera kadry Bartłomieja Zalewskiego.

Powołanie na zgrupowanie selekcyjne to nie pierwsze takie wydarzenie dla krośnieńskiego klubu, ale – jak podkreśla trener – stanowi bardzo duże wyróżnienie: - Co by nie mówić jest to reprezentacja Polski.

Do kadry rekomendowani zostali dwaj najbardziej utalentowani zawodnicy Karpat, z dobrymi warunkami fizycznymi i najlepszą w tej chwili dyspozycją.

- Jest to dla mnie duże wyróżnienie - przyznaje Krystian Lewinski. W Karpatach jest napastnikiem, a drużyna znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli. - Jeżeli tylko będzie możliwość, to chciałbym związać swoją przyszłość z piłką nożną - dodaje.

Kacper Cichoń to pierwszy w historii Beniaminka zawodnik powołany do szerokiej kadry narodowej

Kacper Cichoń to wychowanek istniejącej od 2007 roku Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno. W latach 2008-2015 trenował pod okiem trenera Grzegorza Rausa. Jest pierwszym w historii szkółki zawodnikiem, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. - Czekaliśmy na ten moment, wiedzieliśmy, że kiedyś to nastąpi – mówi Grzegorz Raus, dyrektor Beniaminka. - Mam notes, w którym zapisywałem sobie zawodników mających największe szanse na powołanie do reprezentacji. Kacper Cichoń był w pierwszej trójce.

- Dla mnie to bardzo ważny dzień, to podsumowanie pewnego etapu rozwoju szkółki. Przed 10-leciem doszliśmy do celu, o którym marzyłem jak zakładaliśmy Beniaminka – dodaje Grzegorz Raus. Twierdzi też, że to dopiero początek. Można się więc spodziewać kolejnych powołań? - To nie ostatni zawodnik z tego rocznika i kolejnych w Beniaminku, który będzie powołany do reprezentacji. Jestem tego pewien. Za dużo mamy energii, pozytywnych emocji oraz chęci rozwoju, żeby tak się nie stało – podkreśla.

Obydwaj zawodnicy są jednocześnie uczniami Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży działającego przy Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward