Mikołaje w całym mieście. Będą w galeriach, na ulicach i na niebie

Wkrótce Krosno czeka prawdziwa inwazja (niekoniecznie) Świętych Mikołajów. Poruszać się będą pieszo, na motocyklach, a nawet samolotem. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje o wszystkich atrakcjach .
Wkrótce w mieście zabrzmią okrzyki Ho ho ho!
Damian Krzanowski

Galeria Portius (ul. Bursaki)

1 grudnia (sobota) o godzinie 11.00  w galerii zapowiadana jest „Inwazja św. Mikołaja”. Portius zapewnia, że tego dnia czeka na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Dodatkowo zorganizowany zostanie Kiermasz Świąteczny na rzecz Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci, a w sklepach pojawi się specjalna oferta mikołajkowa.

Galeria Vivo! (ul. Bieszczadzka)

Mikołajkowe atrakcje w Galerii Vivo! trwać będą do 8 grudnia (sobota).

1 grudnia (sobota), między 13.00 a 17.00, w galerii spotkać będzie można Elfy, które pomogą napisać list do św. Mikołaja. Tego dnia odbędą się także konkursy i muzyczne animacje.

Tydzień później (6 i 8.12), Vivo! odwiedzi Święty Mikołaj razem z pomocnikami – panią Mikołajową i Elfami. Będzie to czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia i podzielenie się marzeniami o prezentach.  - Istnieje możliwość, by nasz gość z Laponii wręczył pociechom przyniesione przez rodziców prezenty. Na wszystkie dzieci czekają także słodkie upominki – piszą organizatorzy.

Stanie się to 6 grudnia (czwartek) między 15.00 a 19.00. W ten dzień dzieci będą mogły również przygotować świąteczne kartki oraz własnoręcznie udekorować bombki i zrobić ozdoby świąteczne.

8 grudnia (sobota) od 13.00 do 17.00, przy okazji spotkania ze św. Mikołajem, odwiedzić będzie można Fabrykę Pierników.

Mikołaje na lotnisku (ul. Żwirki i Wigury)

Grupa Spadochronowa Reaktor24  zaprasza 2 grudnia (niedziela) na lotnisko, gdzie tradycyjnie o godzinie 12.00 przywitać będzie można Mikołaje, które przylecą z nieba.

Jak to wygląda? Mikołaje wzbijają się w powietrze specjalnie przygotowanymi na ten dzień „saniami” , czyli świątecznie ozdobionym samolotem AN-2, a następnie, jeśli tylko pozwala na to pogoda, skaczą ze spadochronów. Po wylądowaniu rozdają prezenty przygotowane przed rodziców.

„Pomocnicy Św. Mikołaja proszeni są o staranne  opakowanie i opisanie prezentów. W sobotę 1 grudnia od 12.00 do 16.00 oraz w niedzielę 2 grudnia rano od 9.00 do 12.00 pomocnicy mogą zgłaszać się na spadochroniarnię w wiadomym celu” – informują organizatorzy i w razie pytań zachęcają do kontaktu telefonicznego: Mikołaj Witek 504 877 054 lub Mikołaj Maciej 693 033 644.

Zobacz jak to wydarzenie wyglądało w ubiegłych latach:

MotoMikołaje na drodze

2 grudnia (niedziela) wypatrujcie Mikołajów także na ulicach Krosna. Będą oni rozdawać prezenty, przemierzając miasto motocyklami.

Wydarzenie organizuje jeden z fanów dwóch kółek. - Jeśli dopisze pogoda to można się spodziewać 40-50 motocyklistów. W ubiegłym roku, mimo iż padał śnieg, było nas ok 30 - mówi Przemysław Stefan, inicjator akcji.

O godz. 11.00 motocykliści zbierają się pod halą MOSiR (ul. Bursaki), o godz. 12.00 wyruszą na pobliskie lodowisko, a następnie odwiedzą galerie: Portius i Krosno (dawny Elijot) oraz McDonald's. Na zakończenie trasy, motocykliści dołączą do Mikołajów-spadochroniarzy na lotnisku. - Tam będziemy, gdzie będą dzieci - zapowiadają.

Część paczek dla dzieci została ufundowana przez poseł Joannę Frydrych, ale MotoMikołaje sami też przygotują słodycze i maskotki.

Moto-Mikołaje pod halą MOSiR w 2015
www.facebook.com/ZlotyPodkarpackie/

Rynek Krosna. Świąteczne serce miasta

6 grudnia (czwartek) na Rynku otwarte zostanie Miasteczko Świętego Mikołaja. Na ten dzień zaplanowanych jest kilka atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 koncertem zespołów z domu kultury: Studia Piosenki Swing i Dysonans. O godz. 16.30 nastąpi symboliczne rozświetlenie ozdób świątecznych na Rynku i przywitanie Świętego Mikołaja. Każde dziecko może liczyć na słodki upominek i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Natomiast dorośli tego wieczoru będą mogli przenieść się do czasów dzieciństwa.  W kamienicy Rynek 8 (to dawny Bank Śląski ING) z projektorów "Ania i Jacek" wyświetlane będą retro-bajki. Jednocześnie odbędzie się tam wystawa lalek i masek Teatru Maska z Rzeszowa. 

Atrakcje potrwają do godz. 19.00.

Z kolei 8 i 9 grudnia (sobota-niedziela), także w kamienicy przy ul. Rynek 8, dzieci będą mogły upiec pierniki razem z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. "Fabryka Piernika" zostanie uruchomiona tam w sobotę od 16.00 do 19.00 i w niedzielę od 11.00 do 19.00. - Dowiecie się, jak piec i ozdabiać pierniki - zachęca dom kultury.

Tydzień później (15 i 16 grudnia), w tym samym miejscu, otwarta zostanie "Pracownia Ozdób". Instruktorzy pomogą dzieciom wykonać ozdoby świąteczne, przy pomocy dostępnych materiałów.

Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Kino Helios (ul. Bieszczadzka)

6, 8 i 9 grudnia (czwartek, sobota, niedziela) kino Helios odwiedzi Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Nie zabraknie także specjalnych seansów z licznymi konkursami.  Od 7 grudnia (piątek) na ekranach zagości mikołajkowy repertuar, a w nim między innymi:

 • „Grinch” – tytułowy bohater to samotnik, mający za kompana tylko psa Maxa. Co roku jego spokój zaburza tylko jedno wydarzenie – celebracja świąt Bożego Narodzenia.
 • „Misja Yeti” – naukowiec Simon i detektyw Nelly wyruszą w podróż by odnaleźć legendarnego stwora. Drogę wskaże im zaszyfrowany pamiętnik, a podróż umili wesoły ptak Jazzman.
 • „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” – mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek udaje się do Nowego Jorku na uroczystą galę. Nie wszystko pójdzie jednak zgodnie z planem, a kłopoty i przygody czekają na Miśka na każdej ulicy wielkiego miasta.

Szczegóły dotyczące seansów oraz możliwość zakupu biletów dostępne są pod adresem: www.helios.pl/mikolajki2018

Mikołaj w domu

"Chcesz, aby Twoje dziecko poczuło magię Świąt i zobaczyło, że Św. Mikołaj naprawdę przychodzi do grzecznych dzieci ? Pozwól, aby naprawdę go spotkało!" - reklamują się Mikołaje do wynajęcia. Ceny za wizytę zaczynają się od 50 zł.

Mikołaje muszą czasem pokonać trudną drogę, aby dostarczyć prezenty
www.facebook.com/MikolajKrosnoOkolice/

Oto kilka przykładowych ofert:

TERMINARZ WYDARZEŃ 
 • 1 grudnia (sobota):
  11.00 -  "Inwazja św. Mikołaja" w Galerii Portius
  13.00.17.00 - Galeria Vivo! Pisanie listów do Świętego Mikołaja i zabawy
 • 2 grudnia (niedziela):
  11.00 - MotoMikołaje na ulicach Krosna
  12.00 - Mikołaje na lotnisku
 • 6 grudnia (czwartek):
  15.00-19.00 - Galeria Vivo!  Spotkanie ze św. Mikołajem i tworzenie ozdób choinkowych
  16.00-19.00 - Rynek. Miasteczko Świętego Mikołaja 
 • 8 grudnia (sobota):
  13.00-17.00 - Galeria VIVO!  Spotkanie ze św. Mikołajem, Fabryka Pierników
  16.00 -19.00 - ul. Rynek 8. Fabryka Piernika
 • 9 grudnia (niedziela):
  11.00-19.00 - ul. Rynek 8. Fabryka Piernika
 •  15 grudnia (sobota):
  16.00-19.00 - ul. Rynek 8. Warsztaty w Pracownii Ozdób
 • 16 grudnia (niedziela):
  11.00-19.00 - ul. Rynek 8. Warsztaty w Pracownii Ozdób
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (3) forward