Ulica Okulickiego znajduje się w pobliżu dworca PKP/PKS i fabryki amortyzatorów Delphi. Do niedawna funkcjonował tam hotel robotniczy Reshotel. Miasto postanowiło go odkupić i zaadaptować na mieszkania socjalne. Będą tam mieszkać głównie osoby ubogie, eksmitowane oraz bezdomne.
- Zapotrzebowanie na tego typu mieszkania w Krośnie jest duże - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Ciągle coś oddajemy, budujemy, a przybywa osób eksmitowanych i takich, które mają tragiczne warunki mieszkaniowe. Na przykład, nie mogą już dłużej przebywać w danym lokalu, bo budynek jest zagrożony katastrofą budowlaną lub nie spełnia podstawowych warunków bytowych. Taki budynek jak ten przy ul. Okulickiego jest wybawieniem sytuacji dla wielu rodzin.
Budynek ma 19 lokali mieszkalnych o powierzchni od 19 do 61 m2. Pomieszczenia wyposażone są w kuchenki elektryczne i gazowe, zlewozmywak, natrysk, umywalki, wc, na podłogach znajduje się wykładzina PCV i terakota. Budynek wyposażono w nowe instalacje: wodno-kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania. Prace sfinansowano z budżetu miasta - koszt adaptacji budynku wyniósł ok. 220 tys. zł.
Rodziny, które zamieszkają przy ul. Okulickiego będą płacić symboliczną stawkę czynszu - 1 zł za m2 miesięcznie (np. mieszkanie 40 m2 - 40 zł). Mieszkaniami zarządzać będzie TBS, czyli Towarzystwo Budownictwa Społecznego - Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o.
- W ostatnim okresie udało nam się wybudować 122 mieszkania różnego rodzaju - mówi prezydent. Są to mieszkania socjalne (przy ul. Kolejowej), pod wynajem (przy ul. Grodzkiej) i dla młodych małżeństw (przy ul. Tysiąclecia). Od niedawna trwa budowa nowego obiektu - przy ul. Żwirki i Wigury powstanie 60 mieszkań na wynajem. Zostaną one oddane do użytku latem przyszłego roku.