Lotnisko: będzie więcej dróg kołowania

Miasto rozszerza zakres prac na lotnisku. Będą dodatkowe drogi kołowania i płyta postojowa. - Ta infrastruktura ułatwi dostęp do drogi startowej przedsiębiorcom planującym rozpocząć działalność w strefie inwestycyjnej przy lotnisku - tłumaczy Miasto.
Pas startowy jest już w budowie, będą jeszcze drogi kołowania

Na lotnisku od grudnia 2015 roku trwa budowa pasa startowego. Będzie długi na 1100 metrów, szeroki na 30 metrów. Oprócz tego, do końca roku powstanie ponad półkilometrowy odcinek drogi kołowania, który będzie prowadził do płyty tankowania samolotów.

Teraz Miasto zdecydowało o rozszerzeniu prac na lotnisku. Firmie, która na lotnisku już pracuje – konsorcjum firm składającemu się z Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie oraz Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie – zamierza zlecić roboty uzupełniające.

- Będą to dwa odcinki dróg kołowania: jeden o szerokości 10,5 m i długości 115 m, drugi o szerokości 18 m i długości 153 m, płyta postojowa o wymiarach 40 m x 48 m, oznakowanie dróg, kanalizacja deszczowa wraz z drenażem dla potrzeb odwodnienia dróg kołowania i płyty postojowej, budowa niezbędnej infrastruktury elektrycznej oraz montaż bramy wjazdowej o szerokości 30 m, która będzie się znajdować przy płycie postojowej – wylicza Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Układ dróg kołowania i drogi startowej. Tak docelowo ma wyglądać

Jak tłumaczy dalej, ta infrastruktura jest niezbędna dla podniesienia atrakcyjności terenów inwestycyjnych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i przeznaczonych pod działalność lotniczą: - Ułatwi dostęp do drogi startowej przedsiębiorcom planującym rozpocząć tam swoją działalność. Pierwotnie ten zakres nie był planowany w przetargu ze względu na przewidywane wysokie koszty całej inwestycji. Jednakże po przetargu pojawiły się oszczędności, które umożliwiają obecnie rozszerzenie inwestycji i odpowiadają na oczekiwania przedsiębiorców.

Koszt robót to około 2 mln zł. Na ich wykonanie ekipa ma czas do końca roku.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)