Krzesła z Krosna na arenach mundialu w Katarze?

Choć oficjalnie nic jeszcze nie jest pewne, wiele wskazuje na to, że krzesła Grupy Nowy Styl obecne będą na kolejnej wielkiej piłkarskiej imprezie. Pierwszy krok w walce o kontrakty na mundial w Katarze już poczyniono.
Powstające z myślą o mistrzostwach świata w Katarze areny to łakomy kąsek dla producentów krzeseł stadionowych. Walka o kontrakty już się rozpoczęła

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze rozegrane zostaną w 2022 roku. Na Półwyspie Arabskim rozpoczęły się już przygotowania do ich organizacji. Mecze odbywać się będą na 12 arenach, z czego dziewięć stanowić będą wzniesione od podstaw obiekty. Ich łączna pojemność to ponad 450 tys. miejsc. W branży producentów krzeseł stadionowych jest więc o co walczyć.

Jednym z największych graczy w tym biznesie jest należąca do krośnieńskiej Grupy Nowy Styl marka Forum Seating, która w swoim portfolio ma już kilka imponujących realizacji stadionowych. Wśród nich są areny, na których rozgrywano wielkie piłkarskie imprezy – MŚ w RPA (2010) oraz Euro w Polsce (2012) i we Francji (2016).

Właściciele Grupy Nowy Styl, bracia Adam i Jerzy Krzanowski od dłuższego czasu przyznawali, że interesuje ich kolejna impreza – mundial w Katarze. Pierwszy krok w walce o wyposażenie katarskich stadionów w krzesełka już poczyniono. 19 stycznia Grupa Nowy Styl podpisała porozumienie o współpracy z katarską firma Coastal Trading and Contracting, należącą do działającej w branży budowlanej Grupy Coastal Qatar (zrealizowała projekty m.in. dla Narodowego Muzeum w Katarze, Międzynarodowego Portu Lotniczego w Hamad, Stadionu Khalifa oraz Qatar Foundation). Celem współpracy jest pokrycie zapotrzebowania na siedziska stadionowe w Katarze, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej oraz w Azji, głosi porozumienie.

Zgodnie z dokumentem firma Coastal, przy wsparciu Grupy Nowy Styl, uruchomi w Katarze fabrykę krzeseł stadionowych na licencji marki Forum Seating. Produkcja siedzisk na podobnych zasadach odbywała się już w RPA, choć, jak podkreśla Adam Krzanowski, współpraca w Afryce miała charakter tymczasowy, zaś w przypadku Kataru mowa jest o współpracy długofalowej, skoncentrowanej nie tylko na stadionach mundialu w 2022 roku.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem w Katarze produkowane będzie sprawdzone m.in. podczas Euro 2016 krzesło Abacus

O porozumienie zabiegała strona katarska. - Ponad dwa lata temu Nishad Azeem, prezes firmy Coastal, skontaktował się z nami i powiedział, że chciałby odwiedzić naszą fabrykę podczas swojej podróży po Europie. Jego uwagę zwróciło krzesło Abacus, zaprojektowane dla nas przez studio Arup. Wizyta w Polsce utwierdziła go w przekonaniu, że jesteśmy kompetentnym partnerem i potrafimy działać na szeroką skalę. Na nas firma Coastal również zrobiła bardzo dobre wrażenie. Po zapoznaniu się z realizowanymi przez nich projektami okazało się, że mają nie tylko profesjonalnie zorganizowaną produkcję, ale znają się także na zarządzaniu projektami. Ponadto dużą wagę przywiązują do kwestii wpływu na środowisko naturalne i zrównoważonego rozwoju – opowiada Jakub Rachfalik, Dyrektor Zarządzający Forum Seating.

Obecnie w zakładach firmy Coastal trwa instalowanie linii produkcyjnej, której uruchomienie planowe jest pod koniec marca br. - Produkcja na miejscu daje nam bardzo mocny atut w grze o wyposażenie stadionów mundialu, ale oficjalnie nic jeszcze nie jest pewne – zastrzega Roman Przybylski, Dyrektor Handlowy Grupy Nowy Styl. Pewniejsze informacje powinny być znane na przełomie lutego i marca.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward