Krosno miasto rond? Będą kolejne

W ubiegłym tygodniu powstały dwa ronda i na tym nie koniec. W najbliższym czasie kolejne powstanie na Osiedlu Traugutta, a rozważane są jeszcze dwa.
Rondo na skrzyżowaniu ulic Witosa, Lelewela i Guzikówka to tylko kwestia czasu

W ciągu najbliższych tygodni rondo powstanie na Osiedlu Traugutta. Dokładnie chodzi o skrzyżowanie ulic Witosa, Lelewela i Guzikówka. - Trwa uzgadnianie dokumentów, projektu organizacji ruchu z policją – informuje Joanna Niepokój z Biura Prezydenta Krosna.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach, rondo w tym miejscu ułożone zostanie z elementów prefabrykowanych.

O ile pomysł ronda na „Guzikówce” jest pewny, o tyle kwestia stworzenia kolejnych skrzyżowań o ruchu okrężnym jest jeszcze w sferze rozważań.

Pierwsza lokalizacja poddawana szczegółowej analizie to skrzyżowanie ulic: Czajkowskiego, Podwale i Tkacka. - Zaletą byłaby możliwość jazdy w dwóch dodatkowych kierunkach: z ul. Czajkowskiego, od strony sądu w lewo, w ulicę Tkacką oraz z ul. Czajkowskiego, od strony mostu w lewo, w ul. Podwale. Oczywiście nadal ulicą jednokierunkową pozostałaby ulica Czajkowskiego na odcinku od sądu do ul. Podwale i Tkackiej – mówi Joanna Niepokój.

Być może skrzyżowanie o ruchu okrężnym powstanie też na skrzyżowaniu ulic Czajkowskiego, Tkacka, Podwale

Wadą skrzyżowania są jego rozmiary, nie wiadomo czy uda się wprowadzić tam ruch orężny. - Prezydentowi zależy na tym, aby jeździło się jak najsprawniej, natomiast trzeba przeanalizować wiele aspektów – rozważyć czy ruch okrężny nie będzie w tym miejscu tamował ruchu, tworzył korków, czy w ogóle rondo się tam zmieści. Pamiętajmy, że przejeżdżają przez to skrzyżowanie nie tylko samochody osobowe, ale też np. dostawcze. Trzeba rozważyć czy rondo w tym miejscu w ogóle jest zasadne – dodaje Joanna Niepokój.

W magistracie rozważa się ponadto wprowadzenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Hallera i Wieniawskiego. Choć w październiku minie 3 lata odkąd drogą główną stała się ul. Sikorskiego, kierowcy nadal jeżdżą tam na pamięć, przy tym często rozwijają duże prędkości. Rondo miałoby tam uspokoić ruch, podnieść poziom bezpieczeństwa. Czy i kiedy rondo się tam pojawi, nie ma jednak pewności.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward