Krosno biega: w środę drugie zawody górskie

W pierwszym biegu (3.06) udział wzięło ponad 70 zawodników. Chwalili trasę, choć przyznali, że była wymagająca. W środę (1.07) wielu z nich stanie na linii startu "Rejenta" - drugich zawodów z cyklu Podkarpackich Biegów Górskich. Organizatorzy liczą także na udział nowych biegaczy. Zobacz film.
Pierwsze zawody z cyklu Podkarpackich Biegów Górskich były sukcesem. W środę (1.07) organizatorzy liczą na powtórkę

Cykl Podkarpackich Biegów Górskich "Zemsta" zainaugurowany został w środę 3 czerwca. Na starcie pierwszego z trzech biegów - "Cześnika" - zameldowało się 71 zawodników, osób zarówno profesjonalnie uprawiających sport, jak i amatorów biegania. Cześć z nich stanowili uczestnicy, którzy zdecydowali się przejść liczącą niecałe 7 km trasę z kijami (nordic walking). Pętlę między zamkiem Kamieniec a Królewską Górą najszybciej pokonał Łukasz Medejczyk. Przebiegnięcie jej zajęło zawodnikowi z Dobieszyna nieco ponad 32 minuty.

Krzysztof Gajdziński, organizator cyklu biegów górskich, uważa, że pierwsze zawody były dużym sukcesem, przede wszystkim pod względem frekwencji. - W "Cześniku" wzięło udział nadspodziewanie dużo osób, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że zawody odbyły się w środku tygodnia o godz. 18.00 - podsumowuje.

Na początku czerwca najlepszy biegacz pokonał trasę w nieco ponad 32 minuty. Czy podczas drugiego biegu komuś uda się poprawić ten wynik?

Wspomina również, że po biegu uczestnicy chwalili trasę: - Mówili, że była bardzo malownicza, choć wymagająca, bo miała sporo górek i ci, którzy nie biegali wcześniej w takim terenie mieli dość ciężko.

Wielu z uczestników pierwszego biegu pojawi się także na linii startu drugich zawodów. Bieg "Rejent" odbędzie się w środę 1 lipca o godz. 18.00. Jego trasa będzie identyczna jak w przypadku "Cześnika". - Dużo osób początkowo zapisało się tylko na pierwszy bieg, ponieważ chcieli sprawdzić czy będzie fajnie i czy trasa im odpowiada. Sprawdzili i od razu zapisali się także na drugi i trzeci bieg - informuje Krzysztof Gajdziński.

Zachęca jednocześnie nowe osoby do udziału w biegu. Zgłoszenia cały czas przyjmowane są poprzez stronę www.krosnobiega.pl. Istnieje również możliwość dopisania się do listy startowej w dniu zawodów, jednak uczestnictwo uzależnione będzie od dostępności wolnych miejsc. Koszt wpisowego wynosi 20 zł (płatność przelewem) lub 25 zł (opłata w dniu zawodów).

Ostatni bieg z cyklu Podkarpackich Biegów Górskich "Zemsta" zaplanowany został na środę 5 sierpnia. Zapisy na niego są już przyjmowane.