Kolizje na DK28. Zobacz nagrania videocam

Wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle oraz nieostrożność przy zmianie pasa ruchu to przyczyny kolizji, do których doszło w ostatnich dniach na krośnieńskim odcinku DK28. Mamy zapis wideo tych zdarzeń.
Choć kolizje wyglądały groźnie, na szczęście nikt w nich nie ucierpiał

Pierwsza kolizja miała miejsce w piątek wieczorem (29.01), około godz. 18.40, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Podkarpackiej z ul. Krakowską i Popiełuszki. - Kierujący samochodem fiat doblo 61-letni mieszkaniec Krosna, jadąc al. Jana Pawła II, nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany prawego na lewy pas ruchu. W zaistniałej sytuacji jadący lewym pasem ruchu 28-letni kierowca audi A4, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał gwałtownie w lewo i uderzył w znak drogowy, latarnię uliczną oraz słup sygnalizacji świetlnej - relacjonuje asp. sztab. Beata Winiarska, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę (31.01), około godz. 13.00, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Rzeszowską. - Kierująca fiatem punto 61-letnia mieszkanka gminy Skołyszyn, jadąc al. Jana Pawła II od strony Sanoka, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, doprowadzając do zderzenia z samochodem infiniti QX50, który ruszył na zielonym świetle od strony ul. Rzeszowskiej - informuje Beata Winiarska.

W zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

W obydwu przypadkach kierowcy byli trzeźwi. Sprawców kolizji ukarano mandatami karnymi.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward