Skąd pomysł na taką nazwę? - Chcieliśmy, aby była to nazwa neutralna politycznie i sympatyczna. Nie chcieliśmy, aby temu rondu nadano nazwę jakiegoś kolejnego historycznego wydarzenia czy postaci - mówi Jan Z. Staniek z "Naszego Głosu".
Wnioskodawcy nazwy "Rondo Niezapominajki" tłumaczą też, że chodzi im o to, aby kierowcy tam przejeżdżający nie zapominali o pewnych wartościach, zdarzeniach i ludziach. Według nich, kwiat niezapominajki jest też symbolem działań ekologicznych.
"Nasz Głos" od dwóch lat stara się propagować dzień 15 maja jako Święto Niezapominajki. Inicjatorem tego święta jest Andrzej Zalewski z programu Eko-Radio, który emitowany jest w I programie Polskiego Radia. Dziennikarz ten poinformował już słuchaczy "Jedynki" o nazwie krośnieńskiego ronda.
Przypomnijmy. Rondo potocznie nazywane "pocztowym", u zbiegu ulic: Legionów, Piłsudskiego, Podwale i Okrzei, nosi już oficjalnie nazwę "Rondo Solidarności". Z kolei rondo u zbiegu ulic: Lwowskiej, Wojska Polskiego, Staszica i Powstańców Warszawskich (nie jest to rondo w rozumieniu okrężnego ruchu kołowego) nazywa się Plac Monte Cassino. Nazwy nie ma jeszcze najnowsze rondo - u zbiegu ulic: Wojska Polskiego i Niepodległości.