Julia i Ignaś, kolejni "Mali Giganci'' z Krosna

9-letnia Julia Błaszczyk i 12-letni Ignaś Błażejowski - krośnieński duet wokalny - wystąpią w sobotę (27.02) w "Małych Gigantach". Do udziału w programie zaprosiła ich telewizja TVN.
W sobotę w "Małych Gigantach" trzymamy kciuki za Julię i Ignasia

Pewne miejsce w TVN-owskim programie ma już 6-letnia krośnianka Martynka Brocławik, która przeszła przez kolejne castingi i w pierwszym odcinku "Małych Gigantów" (sobota, 20.02) wywalczyła sobie miejsce w drużynie prezenterki Magdy Mołek.

Z Julią Błaszczyk i Ignasiem Błażejowskim, wokalistami krośnieńskiego Studia Piosenki SWING, było inaczej. Oni pojechali od razu na główny casting do Warszawy.

- Na Julię i Ignasia uwagę zwróciła wyłapująca młode talenty wysłanniczka TVN-u, która widziała ich występy podczas ogólnopolskiego konkursu piosenki europejskiej, odbywającego się w grudniu 2015 roku w Warszawie. Śpiewali osobno, w swoich kategoriach wiekowych. Jakiś czas po konkursie dostałyśmy telefon z TVN-u, z zaproszeniem dla nich do udziału w głównym castingu do "Małych Gigantów". O udział w pierwszym odcinku musieli już jednak zawalczyć sami, rywalizując z najzdolniejszymi dziećmi, wybranymi podczas wcześniejszych przesłuchań. Tam trzeba było się naprawdę fajnie zaprezentować, żeby się przebić - opisują drogę dzieci do programu mama Julii pani Jolanta oraz pani Barbara, mama Ignasia.

Ona ma dziewięć lat, on - dwanaście. Ona uwielbia śpiewać piosenki popowe, on woli jazz, co znajduje odzwierciedlenie w ich charakterach: ona jest przebojowa, on bardziej nieśmiały. Indywidualnie każde z nich zna już smak zwycięstwa w ważnych konkursach: ona w zeszłym roku wygrała Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej Nutka Poliglotka, on zdobył Grand Prix Międzynarodowego Młodzieżowego Konkursu Jazzowego "Magnolia".

- Ale znają też smak porażki - przyznają mamy Julki i Ignasia. - Wiedzą, że nie zawsze się wygrywa, dlatego nie obawiałyśmy się o to, jak poradzą sobie z emocjami, które towarzyszą rywalizacji w "Małych Gigantach". Udział w programie potraktowałyśmy jako nagrodę dla nich: za ich kilkuletni wysiłek włożony w naukę, próby i występy.

W "Małych Gigantach" Julia i Ignaś zaśpiewają w duecie. Najpierw przed opiekunem ich grupy - kimś z trójki gwiazd: Anna Dereszowska, Grzegorz Hyży lub Marcin Perchuć - a następnie przed jury, które zdecyduje o ich dalszym losie w programie.

O tym czy zostaną w "Małych Gigantach", czy wrócą do domów, przekonamy się już w sobotę (27.02). Początek programu o godz. 20.00.

Zobacz też w archiwum portalu:
Sześciolatka z Krosna da show w "Małych Gigantach" (2016-02-20)

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0) forward