O remoncie magistratu pisaliśmy już dwukrotnie. Stał się głośny bynajmniej nie ze względu na odnawianą elewację. Na dachu budynku zamontowany został wiatrowskaz - dekoracyjne urządzenie, które obracając się, wskazuje kierunek wiatru. Na wskazówce umieszczonej na ozdobnej iglicy wybite zostały cyfry 1999.
Datą zainteresowali się co bardziej spostrzegawczy mieszkańcy, pytali co się pod nią kryje. Okazało się, że data jest zupełnie przypadkowa - tylko takim wzornikiem dysponował blacharz, który - nawiasem mówiąc - sam hobbystycznie zajął się produkcją wiatrowskazu. Prezydent miasta sugerował, by datę zmienić na taką, która nawiązywałaby do historii budynku.
Dziś cyfry na wiatrowskazie są już inne. Na wskazówce wybita została data 1904. Co oznacza? - Budynek ten został wybudowany w latach 1901-1904. Uznaliśmy, że data końcowa będzie jak najbardziej odpowiednia - mówi Marta Rymar, specjalista ds. ochrony zabytków Krosna. - Podobno poprzednia data 1999 została wykonana dlatego, że najlepiej koresponduje z wiatrem. Nie chcieliśmy jednak, żeby ludzie, którzy nie znają historii miasta, kojarzyli ten budynek z datą 1999 tylko 1904 - tłumaczy.
Obiekt ten zaprojektował architekt Oskar Łoziński. Gmach stanął na dwóch parcelach zakupionych w 1898 i 1901 roku w drodze licytacji publicznej, w miejscu, gdzie zbiega się kilka ulic w centrum miasta. Do 1975 roku budynek funkcjonował jako siedziba Rady Powiatowej. Sala rad wykorzystywana była jako sala balowa. Od powstania do 1975 roku mieścił się tu także Urząd Pocztowy, a później Urząd Wojewódzki (1975-1990). Po remoncie generalnym przeprowadzonym w latach 1991-93 gmach jest siedzibą Urzędu Miasta.
Jak dodaje Marta Rymar, wykonany wiatrowskaz z cyframi 1999 nie zmarnuje się, znajdzie zastosowanie w innym miejscu. - Po planowanym remoncie Starówki, wiatrowskaz z tą datą zostanie umieszczony na przebudowanej studni. Przecież w 1999 roku odbywały się na Rynku prace archeologiczne.