Inkubator, dwie kamienice. Co nowego buduje się w mieście videocam photo_camera

Nie każdy ma szansę zobaczyć, jak zmienia się miasto. Dlatego pokazujemy Wam trzy inwestycje. To miejsca, w których trwają intensywne prace budowlane. Zobacz zdjęcia i filmy z drona.
W trzech miejscach w Krośnie trwają budowy nowych obiektów
Damian Krzanowski

Inkubator 

Przy ulicy Żwirki i Wigury powstaje budynek nowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Obecnie prace są na etapie zakończenia fundamentów hali produkcyjnej. Powstały też słupy parteru budynku biurowego. Powierzchnia nowej inwestycji to około 5 tys. m2. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2019, a zakończą w lutym 2021.

Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości przy ulicy Żwirki i Wigury
damian krzanowski
Budowa Inkubatora Przedsiębiorczości, widok w stronę lotniska
damian krzanowski

W ramach inkubatora powstanie hala produkcyjna i nowoczesna przestrzeń biurowa. Docelowo w budynku może działać kilkanaście małych i średnich firm, które rozpoczynają swoją działalność. Miasto na tę inwestycję otrzymało dofinansowanie w wysokości 24 mln zł, całość będzie kosztować 35 mln zł.  

Tak będzie wyglądał nowy Inkubator Przedsiębiorczości
baudziedzic.pl

Inwestycja TBS

Przy budowie budynku obok placu Monte Cassino prace są już bardziej zaawansowane. Wykonane zostały ściany parteru i prawie cały strop. Zaczyna się murowanie ścian pierwszego piętra. Budowa czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego z lokalami użytkowymi na parterze rozpoczęła się w sierpniu 2019, a zakończenie zaplanowano na listopad  2020. Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Krośnie.

Nowy budynek powstaje przy placu Monte Cassino
damian krzanowski

Budynek na parterze będzie posiadał cztery lokale usługowe oraz jeden lokal gastronomiczny. Na pozostałych kondygnacjach powstanie 21 lokali mieszkalnych z przeznaczeniem pod wynajem. Będą w pełni wykończone i wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne. Mieszkania będą dwu i trzypokojowe o powierzchni od 44 do 78 m2.

Nowa kamienica połączona zostanie z istniejącą zabudową 
damian krzanowski

Nowa kamienica będzie dostawiona do obecnej, a na wysokości parteru powstanie tunel z przejazdem na parking. Między blokiem a nową kamienicą powstanie 21 miejsc parkingowych dla mieszkańców oraz 10 miejsc postojowych dla najemców lokali usługowych.

Kamienica NOVA

Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Spółdzielczej przy rynku trwa zabezpieczanie wykopu betonowymi palami, których będzie aż 115. Każdy z nich ma po 8 metrów długości. Staną one w rzędzie obok siebie z każdej strony inwestycji. Wykonanie takiej palisady jest konieczne ze względu na zabezpieczenie sąsiednich budynków, gdyż powstanie tam czterometrowy wykop pod podziemny garaż.

Do końca stycznia będą trwać prace przy umocnieniu palami przyszłego wykopu pod podziemny garaż
damian krzanowski

W tym miejscu powstaje kamienica spółki KPB-Development. - Nowy, elegancki budynek wspaniale wpisujący się w architekturę klasyczną, którą doskonale połączy z aktualnymi trendami architektonicznymi. Nowoczesna bryła budynku, wykończona szlachetnymi materiałami, dostosowana będzie do zabytkowej części miasta i sąsiedniej zabudowy - czytamy na stronie inwestycji. 

Widok od strony ulicy Franciszkańskiej 
damian krzanowski

Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje i poddasze użytkowe. Na parterze będą lokale usługowe, z możliwością przystosowania ich na funkcje gastronomiczne, handlowe lub biura. Na kolejnych dwóch piętrach zaprojektowanych zostało 14 lokali. Na poddaszu powstaną dwa apartamenty z przestronnymi tarasami. Termin ukończenia inwestycji to połowa 2021 roku.

Wizualizacja nowej kamienicy przy Rynku
kpb-development.pl

Z innymi, nowymi inwestycjami i postępami prac na nich, powrócimy w drugiej części. 

KOMENTARZE
KOMENTARZE WYRÓŻNIONE
person nick12
13.01.2020 17:15

W Krośnie chyba nie brakuje pustych hal produkcyjnych tylko raczej produkcji. Ogłoszenia o wynajęciu pojawiają się stale, wiszą banery etc. Na dzisiejszym OLX są nawet dwie hale do sprzedania. Czy to nie jest przypadkiem tak że budujemy nie to co jest potrzebne tylko to na co można dostać częściowe dofinansowanie ?

Jednym podnosi się podatki od pustych lokali po to żeby były pieniądze na wybudowanie hali dla drugich ?

person
nick12
na forum od listopada 2017
person adam1985
13.01.2020 16:49

@kkoza, @man71, za tyle sprzedają... a za ile ludzie faktycznie kupują? Bo w Krośnie tyle płacić, to jakiś żart.Ani to inwestycja, ani atrakcyjne miejsce zamieszkania. Lepiej, w jakiej podmiejskiej wiosce się osiedlić.

person
adam1985
na forum od listopada 2017
star
person man71
13.01.2020 15:33

Realnie to na apartamentach 4,5tys+parking 20tys i komórka 10tys cena jak w Rzeszowie.

person
man71
na forum od listopada 2017
person jb
13.01.2020 14:21

Faktycznie, kamienica NOVA pasuje jak pięść do nosa do zabytkowej części miasta.

person
jb
na forum od listopada 2017
person kkoza
13.01.2020 14:08

michał77 ~4000 zł/m2 (takie były ceny dla Apartamenty Grodzka i Apartamenty Krosno).

person
kkoza
na forum od listopada 2017
star
person panSebastian
13.01.2020 12:50

Kolejny dobry materiał, niech się buduje, budownictwo rozkęca pozostałe gałęzie gospodarki! Antyczny mural "praktyczna PANI" z Sienkiewicza wart jakiejś dobrej formy archiwizacji. Co do inwestycji mieszkaniowych polecam osiedle Batory! :)

person
panSebastian
na forum od listopada 2017
star
person michał77
13.01.2020 12:35

Po ile za metr sprzedają się mieszkania w Krośnie?

person
michał77
na forum od października 2019
WSZYSTKIE KOMENTARZE (26) forward