ICE z PCK

Jadąc na urlop weź ze sobą kartę I.C.E. W razie wypadku ułatwi ona lekarzom lub ratownikom zdobycie ważnych informacji o twoim stanie zdrowia. Można ją wypełnić samemu lub np. zamówić w PCK.
Karta ICE

Często o uratowaniu życia lub zdrowia ofiary wypadku decydują minuty. Tymczasem w Polsce nie ma obowiązku noszenia przy sobie dowodu tożsamości ani innych dokumentów ułatwiających lekarzom lub ratownikom medycznym zdobycie informacji o poszkodowanym. Dlatego tak ważne jest posiadanie tzw. karty I.C.E. Skrót ten pochodzi od angielskich słów "in case of emergency" znaczących "w nagłym wypadku".

Każda karta jest spersonalizowana, zawiera imię i nazwisko posiadacza oraz numery do 3 osób, które należy powiadomić w razie wypadku. - Noszenie przy sobie wypełnionej karty I.C.E. znacznie ułatwi ratownikom, lekarzom i innym osobom zaangażowanym w akcję ratowania kontakt z bliskimi poszkodowanego. Umożliwi to identyfikację rannej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków, czy odbywanej terapii - tłumaczy Marian Wszołek, kierownik Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie. - Osoby podane do kontaktu, powinny być w stanie odpowiedzieć na te podstawowe pytania - dodaje.

Karty I.C.E. są dostępne m.in. za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża. Wystarczy kupić specjalną zdrapkę z kodem dostępu, zalogować się na stronie www.pck.org.pl/ice i wpisać swoje dane. Koszt jednej zdrapki to 5 zł. Gotowa, plastikowa karta przyjdzie pocztą.

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie, mieszczący się przy Rynku 2, realizuje zamówienia indywidualne i zbiorowe. Wszelkich informacji na temat oferty udziela Marian Wszołek, tel. 0-13 432 41 97. - Kartę I.C.E. powinien mieć każdy z nas. Nie zwlekaj - pomyśl o bezpieczeństwie własnym i swojej rodziny - zachęca.

Warto również wprowadzić numery I.C.E. do telefonu komórkowego, bo często jest to jedyny przedmiot, który można znaleźć przy poszkodowanych. Aby ułatwić ratownikom znalezienie numeru osoby, która może udzielić niezbędnych informacji, warto go zapisać właśnie pod hasłem I.C.E. Jeśli chcemy oznaczyć w ten sposób więcej niż jedną osobę, możemy to zrobić np. wpisując ich numery pod hasłami: ICE1, ICE2, ICE3. Na pewno wyróżnią się spośród kilkudziesięciu lub nawet kilkuset kontaktów zapisanych w komórce.

ZOBACZ W ARCHIWUM PORTALU:
KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)