Hip Hop Day zbliża się. Sprawdź, kto wystąpi [SOBOTA]

Polscy raperzy i hip-hopowcy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy w sobotę (7.09) przyjść na krośnieńskie lotnisko. Wśród zaproszonych gości m.in. byli członkowie Paktofoniki.
W najbliższy weekend odbędzie się jedna z nielicznych imprez dla młodzieży w Krośnie. Na scenie m.in. JWP, OKI i JODA
archiwum RCKP

Hip Hop Day to cykliczna impreza organizowana przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza we współpracy z grupą Krośnieński Hip Hop. Jej pierwsza edycja odbyła się osiem lat temu – wówczas w ramach „Balonów nad Krosnem”, a od 2018 r. jest samodzielnym wydarzeniem.

Hip Hop Day, który stał się już „krośnieńskim młodzieżowym »must be«” (obowiązkowym wydarzeniem), zaplanowano na najbliższą sobotę (7.09). Start o godz. 18.00. Powróci on na swoje dawne miejsce, tzn. na teren lotniska przy ul. Żwirki i Wigury (od strony osiedla WSK). W zeszłym roku imprezę organizowano nieopodal strefy inwestycyjnej w okolicach ul. Kaczorowskiego, czyli po drugiej stronie lotniska.

Wśród zapowiedzianych wykonawców i zespołów znajdują się Oki, Joda, JWP/BC, Pokahontaz i Young Igi. Ich dokładne biogramy dostępne są tutaj.

Kiedyś „jedynie” dodatek do „Balonów”. Dziś Hip Hop Day jest osobnym wydarzeniem
www.facebook.com/pg/gorskiezawodybalonowe

Jak wskazuje RCKP, nie są to anonimowe nazwy na polskiej scenie muzycznej. Przykładowo zespół Pokahontaz „powstał na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności”. Natomiast JWP/BC ma być obecny na warszawskiej scenie hiphopowej „od początku jej istnienia”.

- Nie zwalniamy tempa - zapewniają organizatorzy Hip Hop Day. Wejście na imprezę będzie bezpłatne. Zaplanowano, że na jej terenie znajdą się stoiska gastronomiczne „piwo + jedzenie”, a prócz koncertów przewidziano też atrakcje: „Start Graffii Jam” o godz. 12.00 i warsztaty dla DJ-ów o 15.00.

W poprzednich edycjach Hip Hop Day wystąpili m.in. Te-Tris, Pyskaty, PeeRZet, Małpa, Dwa Sławy, Zeus, Rasmentalism, Kuba Knap, Kękę, Łona, Sarius, Bonson, B.O.K., Sitka oraz DJ Noriz.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (4) forward