Herb Krosna za zgodą

Rada Miasta ustaliła zasady używania Herbu Krosna. Zgodnie z uchwałą, Herb mogą wykorzystywać władze miasta do podkreślenia podniosłego charakteru uroczystości. Inni muszą pytać o zgodę Prezydenta. Za wykorzystywanie herbu do celów komercyjnych trzeba będzie zapłacić.
Artykuł z archiwum 2002-2017

Herb Krosna przedstawia pół orła i pół lwa w koronie - na czerwonym tle. Regulacje dotyczące wykorzystywania herbu posiada większość miast. Kwestię tę reguluje ustawa o samorządzie gminnym oraz Statut Miasta Krosna.

Uchwała w sprawie zasad używania Herbu Miasta Krosna mówi, że symbol ten może być umieszczany na budynkach i pomieszczeniach urzędowych oraz sztandarach należących do organów miasta, miejskich jednostek organizacyjnych oraz osób prawnych. O sposobie używania Herbu Krosna dla podkreślenia podniosłego charakteru uroczystości oraz świąt lub rocznic państwowych i miejskich decyduje Prezydent Miasta Krosna.

Inne podmioty mogą używać Herbu Krosna, ale po uzyskaniu zgody Prezydenta Krosna. Wniosek w sprawie takiej zgody powinien zawierać proponowany sposób, miejsce i okres używania Herbu. Za zgodę na umieszczenie Herbu Krosna na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego, zamieszczenie go w znaku towarowym, bądź używanie do innych celów komercyjnych może zostać ustalona opłata jednorazowa, bądź inna opłata oparta o kryteria określone w zgodzie. Wysokość takiej opłaty ustala Prezydent.

Podmioty używające Herbu Krosna sprzecznie z przepisami uchwały, bądź na podstawie zgód udzielonych przed wejściem uchwały, powinny w terminie 30 dni od daty wejścia jej w życie wystąpić do Prezydenta Miasta o wyrażenie zgody na używanie Herbu Krosna.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

KOMENTARZE
Brak wyróżnionych komentarzy.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)